گمرک نمایشگاه بین‌المللی ایران افتتاح شد

تهران-ایرنا- مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی با اشاره به افتتاح گمرک در نمایشگاه گفت: در شرایط تحریم اقتصادی این گام می‌تواند تاثیری بسزا در ایجاد رونق صنعت داشته باشد.

امروز (یکشنبه) ساختمان گمرک نمایشگاه بین المللی ایران افتتاح شد. این نمایندگی گمرک  قرار است به شرکت‌های وارد کننده کالاها که در نمایشگاه‌های مختلف حضور می‌یابند، خدمات گمرکی ارائه دهد و امور ترخیص کالا را برای این شرکت‌ها تسهیل کند.

«حسین مدرس خیابانی»، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در مراسم افتتاح این گمرک گفت: قرار است گمرک در شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران از ظرفیت حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه استفاده کنیم تا ترخیص راحت‌تر باشد. جهت‌گیری گمرک در نمایشگاه تامین تجهیزات مورد نیاز تولید کنندگان است و قرار نیست کالاهای دیگری از این طریق وارد شود.

«بهمن حسین زاده»، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی نیز بیان کرد: شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران حدود ۹۰ نمایشگاه به صورت سالانه برگزار می‌کند و برای حضور ویژه شرکت های خارجی در این نمایشگاه‌ها و همکاری آن‌ها با شرکت‌های ایرانی مطابق با کنوانسیون‌های موجود گمرک در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران افتتاح شده است.

وی ادامه داد: در این گمرک خدمات بسیار مهمی به شرکت‌هایی داده می‌شود که قصد واردات تکنولوژی به ایران را داشته باشند و در شرایط تحریم اقتصادی این گام می‌تواند تاثیر بسزایی در ایجاد رونق در صنعت ایرانی داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =