مدیران آذربایجان‌غربی ایجاد امید در فضای‌ مجازی را تقویت‌ کنند

مهاباد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: مدیران و روسای‌ ادارات و دستگاه‌های اجرایی این استان توسعه محیط کسب‌ و کار مفید، ایجاد امید و باور به ارزش‌های دینی را در فضای‌ مجازی و شبکه‌های اجتماعی تقویت‌ کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ‌ عمومی تکاب اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های‌ اجرایی بخش‌های مختلف استان باید برای کاهش آسیب‌ها و استفاده بهینه و اثربخش از شبکه‌های اجتماعی وقت صرف‌ کرده و نیروی کارآمد، آگاه و فعال تربیت‌ کنند.
وی با بیان‌ اینکه نباید از آسیب‌های فضای مجازی غافل‌ شد اظهار داشت: ترک‌ کردن فضای مجازی راهکار مناسبی برای کاهش آسیب‌های آن نیست بلکه باید با حضور فعال و بهینه در فضای مجازی باورهای دینی و ایجاد امید در جامعه را گسترش‌ داده و از این طریق ارتباط موثری با آحاد مردم داشت.
وی با اشاره به اینکه شوراهای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها در کاهش آسیب‌ها و خطرات فضای‌ مجازی باید منشا اثر باشند ادامه داد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی با توانمندی‌ها و مقتضیات شهرهای‌ خود باید معضلات و چالش‌ها را در فضای مجازی بخوبی رصد کنند.
حجت‌الاسلام خدایاری در خصوص نام‌گذاری معابر عمومی تکاب نیز گفت: در این فرآیند باید ارزش‌های ملی و دینی به طورجدی مورد توجه دست‌اندرکاران قرار گیرد.
وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: برای پاسداشت مقام شهدا و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان لازم است اطلس شهدا حاوی شناسنامه شهیدان والامقام، مکان و زمان شهادت و وصیت‌نامه‌های آنان در شهرها تهیه و تدوین‌ شود.

طبق بررسی‌های صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد جامعه امروز از فضای مجازی استفاده می‌کنند که سهم نوجوانان از این رقم نیز بسیار قابل توجه است.

شورای فرهنگ عمومی بالاترین شورا در راستای اتخاذ تصمیم‌های فرهنگی و اجرای طرح‌های فرهنگی در استان‌ها به شمار می‌رود که علاوه بر حضور نماینده ولی فقیه، امام جمعه مرکز استان، استاندار و همچنین مدیران کل نهادهای فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.
پیگیری اجرای طرح‌های فرهنگی، سیاست‌گذاری در راستای ارتقا و اعتلای فرهنگی جامعه، رصد مشکلات و معضلات فرهنگی با هدف ارائه راهکار اجرایی، تلاش در راستای افزایش نقش نهادهای فرهنگی در توسعه جامعه، پیگیری مشکلات اعتباری طرح‌ها و حتی نهادهای فرهنگی و برنامه‌ریزی برای بسط و گسترش اقدامات فرهنگی و مبتنی بر دین از جمله وظایف و اقدامات این شورا به شمار می‌رود. 

۷۵۱۴/۶۱۸۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =