۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۹
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83485964
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس سوریه: ترکیه قصد طولانی کردن جنگ در ادلب را دارد

تهران-ایرنا- نماینده پارلمان سوریه با اعلام خبر بازگشایی گذرگاه "ابوالظهور" برای خروج شهروندان سوری از شهر ادلب ، افزود : ترکیه با بزرگ جلوه دادن برخی مسایل انسانی سعی در طولانی کردن جنگ را دارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک در روز یکشنبه، "صفوان القربی" گفت که مسئولان سوریه گذرگاه "ابوالظهور" را برای خروج امن شهروندان سوری از شهر ادلب باز گذاشته اند و دولت سوریه به مسئولیت خود در قبال شهروندان صرف نظر از گرایش

سیاسی آنها عمل می کند و گشایش گذرگاه ابوالظهور جایگزینی مهم و امن و مقدمه ای برای بازگردادن این منطقه به کنترل دولت سوریه است.

وی افزود: ترکیه به طور تلویحی به بازکردن مرزهای خود اشاره و قصد باج گیری از اروپا را بواسطه مساله مهاجران دارد و بهترین عنوان برای اقدام آن بزرگ جلوه دادن پرونده انسانی در شهر ادلب است.

القربی ترکیه را متهم کرد که این کشور سعی در سنگ اندازی در مسیر حل بحران سوریه و طولانی کردن مدت جنگ را دارد، چرا که پایان یافتن بحران ادلب برگ مهمی را از دست ترکیه که با آن در این منطقه مانور می دهد، خارج می کند.

وی افزود: شمار جمعیت فعلی استان ادلب نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر است درحالی که پیش از وقوع جنگ جمعیت آن نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود که بیش از یک سوم آن در مناطق تحت کنترل دولت سوریه و بسیاری

نیز به سمت به کشورهای اروپایی مهاجرت کرده اند. اکنون بیشتر افراد کهن سال و فقیر در این استان باقی مانده اند.

ادلب سوریه آخرین منطقه‌ای در این کشور است که تروریست ها همچنان در آن حضور دارند که برخی از آنها از سوی کشورهای منطقه و همچنین غربی ها حمایت می شوند.

روسیه و سوریه همواره بر این اصل تاکید داشتند که هرگونه آتش بس در مناطق تحت تصرف تروریست ها نباید شامل متوقف شدن مبارزه با آنها شود.

در طول هشت سال جنگ سوریه، کشورهای عمدتا غربی بر این مدار حرکت کرده اند که هر گاه عرصه بر تروریست های مورد حمایتشان تنگ شده است، به بهانه های انسان دوستانه تلاش کرده اند مبارزه با آنها متوقف شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =