هوای پایتخت برای بیماران قلبی و ریوی ناسالم شد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت بعد از ظهر امروز یکشنبه روی شاخص ۱۱۸ از نظر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران از جمله قلبی و ریوی) قرار دارد.

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران این در حالی است که میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز ۱۰۰ بوده است.

در همین مدت ۲۴ ساعته نیز آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و نیتروژن به ترتیب بر روی شاخص ۷۵ و ۸۲ قرار داشت.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۳۲، ‌شهرداری (منطقه ۱۱) با شاخص ۱۲۹ و شریف (منطقه ۲) با شاخص ۱۲۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری (منطقه ۲) با شاخص ۶۲، پونک با شاخص ۶۵، اقدسیه (منطقه یک) با شاخص ۶۸ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =