۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83485810
۲ نفر

برچسب‌ها

معترضان در هنگ کنگ به فروشگاه های چینی حمله کردند

پکن- ایرنا- پلیس هنگ کنگ اعلام کرد معترضان در تازه ترین راهبردهای اعتراضی خود شماری از فروشگاه ها و مغازه های مرتبط با چین را هدف قرار داده اند.

روزنامه ارگانی گلوبال تایمز چین روز یکشنبه در گزارشی با اشاره به شورش های هنگ کنگ تاکید کرده است که برخی از قدرت های بیگانه از جمله آمریکا به دنبال دامن زدن به تنش ها در این منطقه هستند.

دولت هنگ کنگ هم در بیانیه ای خاطر نشان کرده است که حمله به فروشگاه های مرتبط با چین نظیر شرکت فروشنده تلفن های همراه هواووی بزرگترین سازنده این تلفن ها در چین رویکرد تازه ای از اعتراضات را نشان داده اند.

این بیانیه می افزاید به دلیل این اقدامات و حملات مذکور بسیاری از مغازه ها و فروشگاه ها مجبور شده اند کسب و کار خود را در هنگ کنگ تعطیل کنند.

تصاویر منتشر شده هزاران نفر از معترضان را در داخل برخی از فروشگاه های بسیار بزرگ هنگ کنگ نشان می دهد که مانع فعالیت های تجاری عادی و روزمره شده اند.

روزنامه اپل از هنگ کنگ گزارش کرده است که شرکت فروشنده تلفن های هوشمند هواووی بسیاری از دفاتر فروش زنجیره ای خود را در این منطقه تعطیل کرده است.

بخشی بزرگی ازاعتراضات در منطقه تجاری شاتین هنگ کنگ رخ داده و معترضان اقدام به رنگ کردن پرچم چین کرده اند.

پلیس در بیانیه ای اعلام کرده که وقتی معترضان به این منطقه و فروشگاه های تجاری آن یورش بردند برای متفرق کردن آنها که این ناحیه را در اشغال خود دراوردند گاز اشک آور شلیک کرده است.

پلیس تاکید کرد که نزدیک به یکهزار و ۴۷۰ نفر تاکنون و پس از ۱۶ هفته اعتراضات متوالی در هنگ کنگ بازداشت شده اند که برخی از آنها فقط ۱۲ سال دارند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =