۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83485802
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری هکر۱۶ ساله در فردیس

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: یک نوجوان ۱۶ ساله که با ایجاد درگاه بانکی جعلی با عنوان فروش شارژ رایگان و تبلیغات گسترده اقدام به هک حساب کاربران و خالی کردن موجودی آنها می‌کرد، دستگیر شد.

سرهنگ بیژن جنتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی ارجاع پرونده ای به پلیس فتا شهرستان فردیس مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب ، پیگیری موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا شهرستان فردیس قرار گرفت.
وی گفت: در بررسی های اولیه مشخص شد در این روش از طریق درگاه جعلی و تبلیغات گسترده ، مالباخته اقدام به پرداخت ۲۰ هزار ریال برای عضویت در گروه به منظور ارسال شارژ رایگان سیم کارت های اعتباری کرده و از آن طریق اطلاعات حساب وی به سرقت رفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس بیان داشت: پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربر از طریق درگاه جعلی اقدام به خالی کردن موجودی آنان می‌کرد. 

جنتی اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات لازم، موفق به شناسایی نوجوان ۱۶ ساله ای شدند که اقدام به هک کردن اطلاعات حساب مالباختگان میکرد که با هماهنگی مقام قضائی نامبرده دستگیر و به پلیس فتا شهرستان فردیس منتقل شد.

وی گفت: متهم که در مواجهه با مدارک و مستندات موجود چاره ای جز اعتراف نداشت و به پولشویی و برداشت غیر مجاز از حساب ۱۵ نفر از کاربران سراسر کشور اعتراف کرد.

سرهنگ جنتی بیان داشت: هموطنان می‌توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش‌های پیشگیری از جرایم فضای مجازی مطلع شوند.

۷۴۱۳/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =