۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83485789
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت ویژه هنگ کنگ خشونت ها را به شدت محکوم کرد

پکن- ایرنا- سخنگوی دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ بار دیگر خشونت ها و تخریب غیرقانونی که توسط معترضان افراطی در مناطقی مانند «توئن مون» در این دولت شهر انجام شده است را به شدت محکوم کرد.

«لو وی چونگ» روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: معترضان افراطی روز گذشته (شنبه) پس از خاتمه راهپیمایی در مناطق مختلف، با استفاده از خشونت، آرامش جامعه را برهم زده و اقدام به مسدود کردن راه ها، آتش افروزی و انداختن بمب بنزینی کردند و امنیت جانی پلیس و شهروندان حاضر را مورد تهدید قرار دادند.

وی گفت: معترضان خشونت طلب همچنین ایستگاه مترو را تخریب کرده و با مانع گذاری در راه، امنیت حرکت قطارها را تهدید کردند، عده ای، نیروی پلیس در حال انجام ماموریت را مورد ضرب و شتم قرار دادند و قصد داشتند اسلحه پلیس را به زور بگیرند، عده ای هم پرچم ملی را زیرپا گذاشته و سوزاندند و به این ترتیب حق مالکیت کشور را به چالش کشاندند.

این سخنگو گفت: پلیس در قبال فعالیت های غیر قانونی، اقدام قطعی قانونی را اجرا خواهد کرد تا امنیت شهروندان تضمین و نظم اجتماعی بازگردد.

ترتیب دهندگان این تظاهرات می گویند روز شنبه ۳۰ هزار نفر در تظاهرات منطقه «نیو تِریتوریز» واقع در حومه شهر شرکت کردند، برخی از تظاهرکنندگان به سمت پلیس بمب های آتش زا پرتاب کردند و به یک خط آهن آسیب زدند پلیس در پاسخ با اعمال زور آنها را متفرق کرد.

تظاهرات گسترده ابتدا در خرداد سال جاری در اعتراض به یک لایحه استرداد آغاز شد که به مظنونان جنایی اجازه می داد برای محاکمه به سرزمین اصلی چین فرستاده شوند.

 دولت هنگ کنگ در ماه جاری میلادی لغو این لایحه را اعلام کرد اما تظاهرکنندگان همچنان به اعمال فشار بر دولت برای محقق شدن دیگر خواسته های خود از جمله تحقیقات مستقل درباره خشونت های ادعا شده پلیس بر ضد تظاهرکنندگان ادامه می دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =