۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 83485770
۰ نفر

برچسب‌ها

آماده‌سازی سه پیست اسکی برای برنامه‌های زمستان بیدار اردبیل

اردبیل- ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اعلام کرد: سه پیست اسکی استان اردبیل با سرمایه‌گذاری ۹۳۰ میلیارد ریالی برای اجرای برنامه‌های "زمستان بیدار" در حال آماده‌سازی است.

استان اردبیل با تکمیل این سه پیست اسکی شامل پیست اسکی اوجور در دامنه شرقی سبلان در شهرستان سرعین، پیست اسکی شماره ۲ آلوارس و پیست اسکی اندبیل خلخال، در کنار دو پیست اسکی ازناو و پیست شماره یک آلوارس و نیز پیست اسکی روی چمن تفرجگاه فندقلو نمین، به قطب ورزش‌های زمستانی تبدیل می‌شود.

تا کنون فصل زمستان به عنوان فصل رکود در حوزه گردشگری استان اردبیل بود ولی از سال گذشته، با هدف خارج کردن بخش گردشگری استان از حالت تک فصلی و با شعار "زمستان بیدار"، برنامه‌ریزی دقیقی برای معرفی جاذبه‌های زمستانی استان اردبیل آغاز شد.

بر همین اساس سال گذشته برای جذب گردشگران به استان اردبیل در فصل زمستان، برنامه‌های متنوعی در قالب "جشنواره زمستان بیدار" از اول فصل زمستان تا اواخر اسفندماه به اجرا در آمد و قرار است امسال نیز برای دومین سال این جشنواره برگزار شود.

نادر فلاحی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: پروژه آماده‌سازی این سه پیست اسکی در زمینی به مساحت ۲۴۵ هزار متر مربع و با اشتغالزایی بالغ بر ۱۸۰ نفر در سطح استان در حال اجراست.

وی افزود: در یک سال گذشته موافقت‌های اولیه برای سرمایه‌گذاری در این سه پروژه صادر شده و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل برای تسریع در روند اجرای این پروژه‌ها، حاضر به حمایت لازم از جمله ارایه تسهیلات است.

فلاحی با اشاره به اهمیت خروج گردشگری استان از حالت تک فصلی اضافه کرد: توجه به قابلیت‌های زمستانی استان اردبیل و ضرورت معرفی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان، برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌هایی در قالب طرح "زمستان بیدار" می‌تواند در کوتاه مدت این استان را به مقصد اصلی گردشگری زمستانی کشور تبدیل کند.

وی از تدارک برنامه‌های ویژه و متنوع برای توسعه و رونق گردشگری زمستانی در استان اردبیل در سال جاری در قالب طرح "زمستان بیدار" خبر داد و با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن نخستین سال اجرای طرح "زمستان بیدار" برای رونق بخش گردشگری این استان اردبیل در فصل پاییز و زمستان گفت: برنامه‌های زمستان بیدار اردبیل امسال پرمحتواتر و با برنامه‌ریزی ویژه به اجرا در می‌آید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اهمیت تامین زیرساخت‌های گردشگری در جذب گردشگران حرفه‌ای به استان اردبیل افزود: در این زمینه مجوز ایجاد ۲ هتل پنج ستاره در استان صادر شده و عملیات احداث آنها آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، در جشنواره "زمستان بیدار" سال گذشته استان اردبیل، طی ۱۰ هفته برنامه‌های متنوعی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری این استان به اجرا درآمد و هر هفته در یکی از شهرستان‌های این استان قابلیت‌های گردشگری خود را معرفی کرد.

پارسال برای هر هفته این جشنواره، عناوین خاصی از جمله موسیقی اقوام، ورزش درمانی، صنایع دستی، جشنواره غذاهای بومی و محلی، ساخت تندیس‌های برفی و یخی، کودک و زمستان و زمستان از نگاه دوربین تعریف شد و قرار است امسال نیز این برنامه‌ها با گستره وسیع‌تر و دقیق‌تر به اجرا در آید.

در قالب جشنواره زمستان بیدار که با هدف معرفی بیشتر توانمندی های مختلف گردشگری استان و جذب گردشگران داخلی و خارجی در فصول غیر گردشگری طراحی شده، قرار است اقتصاد گردشگری و نشاط در استان اردبیل استمرار یافته و فعالیت های ورزشی مرتبط با زمستان احیا شود.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر ۳۲ واحد هتل با بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ تخت، ۸۷ واحد هتل آپارتمان با بیش از پنج هزار و ۴۰۰ تخت، ۹۸ واحد مهمانپذیر با بیش از چهار هزار و ۶۰۰ تخت، سه واحد کمپینگ گردشگری با ۴۰ تخت، ۲ واحد مجتمع گردشگری با ۱۵۰ تخت و ۲ واحد اقامتگاه بوم گردی با ۵۰ تخت در خدمت گردشگران استان اردبیل است.

تعداد گردشگران ورودی به استان اردبیل در سال گذشته حدود هشت میلیون نفر بوده و شهرستان سرعین به عنوان قطب مجتمع های آبدرمانی کشور نقش موثری در رونق گردشگری این استان دارد.

۱۹۰۵/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =