تکمیل ۸۲ کیلومتر از جاده ایلام - مهران قبل از اربعین

تهران-ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری هفت کیلومتر از جاده ایلام-حمیل آماده تا قبل از اربعین خبر داد و گفت:جاده ایلام- مهران ۱۰۲ کیلومتر طول دارد که ۸۲ کیلومتر آن به اتمام رسیده و عملیات اجرایی در ۲۰ کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی در حال اجرا است تا قبل از اربعین تکمیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و نقل کشور، خیراله خادمی با اشاره به بازدید هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های راهسازی استان ایلام و راه‌های منتهی به مرز مهران، گفت: با توجه به موقعیت ایلام توسعه زیرساخت‌های این استان یک اولویت ویژه در منطقه غرب کشور است و این استان به‌ علت نزدیکی با کشور عراق به‌عنوان دروازه ورود به عتبات عالیات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: از آنجا که حجم عظیمی از مسافران برای زیارت به عتبات عالیات از پایانه مرزی مهران تردد دارند توسعه زیرساختهای حمل‌و نقل آن در دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی محور ایلام- حمیل این محور را کوتاهترین و ایمن‌ترین مسیر سفر به کربلا دانست و اظهار کرد: این مسیر به واسطه عبور کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات و ترانزیت کالا از اهمیت بسزایی برخوردار است که با احداث این مسیر علاوه بر نزدیک‌ شدن ۳۵ کیلومتری کرمانشاه تا ایلام، امکان عبور و مرور ایمن نیز فراهم خواهد شد.

وی از تکمیل هفت کیلومتر از این مسیر تا پیش از اربعین امسال خبر داد و افزود: این مسیر ۷۸ کیلومتر است که تاکنون ۲۰ کیلومتر آن به شکل بزرگراه زیر عبور قرار گرفته است و عملیات اجرایی در ۱۵ کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی درحال انجام است.

خادمی درباره جاده ایلام- مهران اعلام کرد: مسیر ایلام- مهران ۱۰۲ کیلومتر طول دارد که ۸۲ کیلومتر آن به اتمام رسیده و عملیات اجرایی در ۲۰ کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: این محور با توجه به قرار گرفتن در منطقه کوهستانی دارای سه دستگاه تونل است و حفاری یکی از تونل‌ها به طول ۷۴۰ متر تکمیل شده است و تونل دیگر مسیر نیز ۸۴۰ متر است که حفاری ۳۰۰ متر آن به اتمام رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از جاده اندیمشک- دهلران- مهران نیز بازدید کرد و با تاکید بر اهمیت این محور در ترانزیت کالا و مسافر از غرب به سمت جنوب کشور گفت: این مسیر ۲۳۰ کیلومتر است که با توجه به اهمیت آن چهارخطه شدن محور یکی از اولویت های ما محسوب می شود. در حال حاضر ۳۰ کیلومتر از مسیر از شهر دهلران به سمت اندیمشک در حال احداث است که ۱۲ کیلومتر آن مراحل نهایی اجرا را طی می کند.

خادمی از حذف یکی از بخش های حادثه ساز محور در دشت عباس خبر داد و افزود: ۲.۵ کیلومتر از مسیر در دشت عباس که یکی از نقاط حادثه خیر محور محسوب می شد با احداث یک دوربرگردان حدف شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =