۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83485752
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار تن خرما در مهرستان برداشت شد

زاهدان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی مهرستان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: هفت هزار تن خرما تاکنون از سطح ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از نخلستان‌های این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

عبدالله سپاهی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اینک چهار هزار و ۳۰۰ هکتار نخلستان در مهرستان وجود دارد که ۲ هزار و ۷۰۰ هکتارآن بارور و بقیه غیر بارور است.

وی با بیان اینکه برداشت خرما در مهرستان از اواخر خرداد آغاز و تا نیمه نخست مهر ادامه دارد گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰ هزار تن خرما در این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

مدیرجهاد کشاورزی مهرستان با اشاره به خسارت‌های خشکسالی به تولید خرما در شهرستان گفت: امسال بدلیل عدم تلقیح در اثر کاهش بارندگی‌ در زمان گرده افشانی و ترشیدگی و ریزش، تولید خرما کاهش چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به ظرفیت سردخانه‌های نگهداری خرما در مهرستان گفت: ظرفیت سردخانه‌های نگهداری خرما در این شهرستان هم‌اینک ۶ هزار و ۷۰۰ تن است که تا پایان سال این ظرفیت به هفت هزار و۱۰۰ تن افزایش می‌یابد.

سپاهی خاطر نشان کرد: هم‌اینک بیش از ۳۰ رقم خرما در بخش‌های مرکزی و آشار مهرستان تولید می‌شود.

به گزارش ایرنا مهرستان دارای پنج هزار و ۲۰۰ هکتار باغات انواع میوه و پنج هزار هکتار زمین زراعی است که خرما، گندم، جو و ذرت علوفه‌ای عمده محصولات بخش کشاورزی آن را تشکیل می‌دهند.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =