تجربه غرورآفرین دفاع مقدس الگوی مقاومت در نبرد اقتصادی است

تهران- ایرنا- دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، بر لزوم تلاش جامعه نخبگانی کشور برای بازخوانی تجربه غرورآفرین دفاع مقدس به منظور ارائه الگویی برای مقاومت در نبرد اقتصادی دشمنان علیه کشورمان تاکید کرد.

در بخش هایی از بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در هر سال برای ملت بزرگ و سرافراز ایران یادآور یکی از غرورآفرین‌ترین مقاطع تاریخ معاصر این سرزمین است. در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ و در حالی که هنوز کمتر از دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود، صدام حسین دیکتاتور عراق با دستور آمریکا و حمایت همه‌جانبه دشمنان ملت ایران و در راس آن‌ها کشورهای مرتجع منطقه، حمله نظامی به کشورمان را آغاز کرد.
به گزارش روز یکشنبه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، این بیانیه می افزاید: هر چند دیکتاتور عراق به سودای باطل فتح هفت روزه تهران به ایران و تجاوز کرد، اما از همان ابتدا با سد سترگ مقاومت فرزندان جان برکف این آب و خاک برخورد و در کمتر از دو سال روند جنگ تحمیلی کاملا عوض شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: امروز و در حالی که بیش از سه دهه از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد، ملت ایران اسلامی به اتکای سرمایه پایان‌ناپذیر ایثار و مقاومت خود، به الگوی موفقی برای همه ملت‌هایی تبدیل شده که عزم کرده‌اند تا دیگر تحت استعمار نباشند و آزاد و مستقل و سرافراز زندگی کنند.
در بخشی دیگر از بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: موفقیت‌های جوانان دانشمند ایران در عرصه علم و فناوری و عبور از خطوط قرمز واهی ترسیم شده توسط دشمنان ما در عرصه علوم و فنون جدید یکی از مصادیق بارز شکل گیری الگوی مقاومت و ایثار است.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن تعظیم به مقام شامخ و والای همه شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و ادای احترام به همه ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا، لزوم تلاش جامعه نخبگانی کشور برای بازخوانی تجربه غرورآفرین دفاع مقدس به منظور ارائه الگویی برای مقاومت در نبرد اقتصادی دشمنان علیه کشورمان را مورد تاکید قرار می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =