اگر در شهرآورد گل بزنید به پادشاه تیم تبدیل می‌شوید

تهران- ایرنا- مهاجم اسبق استقلال تهران درباره شهرآورد پایتخت و همچنین رویای بازگشتش به این تیم صحبت کرد.

تا ساعاتی دیگر دو تیم استقلال و پرسولیس برگزار کننده شهرآورد شماره ۹۱ خواهند بود. گوران یرکوویچ مهاجم با اصالت فرانسوی اما صربستانی سابق آبی‌ها که هنوز هم دیدارهای این تیم را دنبال می‌کند در گفت‌و گو با ایرنا درباره سابقه‌اش در شهرآورد پایتخت اظهار داشت: من سابقه بازی در شهرآورد بزرگ تهران را داشتم. همان بازی که با نتیجه سه بر ۲ به سود پرسپولیس تمام شد و آنها ۱۰ نفره بودند. بازی بدی بود چرا که تماشاگران اصلا توقع نداشتند که این بازی را واگذار کنیم.

وی در ادامه راجع به جو شهرآورد تهران خاطرنشان کرد: جو فوق العاده و بی‌نظیری بود که هیچ‌وقت شبیه آن را ندیدم. ورزشگاه‌آزادی پر از جمعیت بود. تماشاگران دیوانه‌وار تیمشان را تشویق می‌کردند. هر بازیکن تلاش می‌کرد تا در دربی بازی کند. آن مسابقه بهترین بازی زندگی من بود با اینکه باختیم. اگر در این بازی گل بزنید به پادشاه تیم تبدیل می شوید. از همه می‌خواهم که به ایران بیایند و شهرآورد استقلال و پرسپولیس را تماشا کنند تا متوجه شوند مزه دربی واقعی چیست.

مهاجم اسبق آبی پوشان در پاسخ به این سوال که نتایج و بازی های این تیم را دنبال می‌کند یا خیر بیان داشت: بعضی اوقات بازی‌های استقلال را اگر وقت کنم در تلویزیون یا اینترنت می‌بینم. نتایج تیم را می‌دانم و ناراحت هستم که در حال حاضر بردی برای استقلال به دست نیامده است و شرایط خوبی ندارد. همیشه گفته‌ام که قلب من آبی است. استقلال بزرگ‌ترین تیم ایران است و مربیگری در این تیم و راضی کردن هواداران اصلا کارساده‌ای نیست و استراماچونی را درک می‌کنم. هر چه می‌گذرد فشار بیشتر می‌شود. هواداران انتظار دارند. امیدوارم امروز آنها  تیم را تا پایان حمایت کنند. استقلال باید دربی را ببرد؛ فقط همین. اگر استرا پیروز شود تا پایان فصل حمایت خواهد شد.

وی درباره حمایت هواداران استقلال از او در صفحات مجازی تصریح کرد: مردم در اینستاگرام به سراغ من می‌آیند و ابراز محبت می‌کنند. نمی‌توانم جواب همه را بدهم اما دوستشان دارم. گاهی اوقات با بعضی از آنها صحبت می‌کنم. آنها هواداران واقعی هستند که هیچ وقت بازیکنان سابق را فراموش نمی‌کنند. در تیم‌های زیادی بازی کردم اما طرفداران استقلال برایم بهترین بوده‌اند. من و خانواده‌ام را خوشحال می‌کنند. می‌خواهم از آنها بار دیگر تشکر کنم.

یرکوویچ در پایان درباره علاقه‌اش به بازگشت به فوتبال ایران گفت و اذعان داشت: من تیم ندارم و سال گذشته در بحرین بودم. قراردادم را به دلایلی تمدید نکردم. دنبال چالش جدیدی بودم اما فعلا تصمیم جدیدی نگرفته‌ام. این رویای من است تا به استقلال برگردم و برای این تیم بازی کنم. دلم برای آرش برهانی تنگ شده و می‌دانم که از فوتبال خداحافظی کرده است. لیگ ایران برای من یکی از بهترین لیگ‌های آسیا است. بازگشت به این لیگ فوق العاده خواهد بود. زمانی که در استقلال یا سیاه جامگان بودم آمار خوبی داشتم و توانستم گل‌های زیادی به ثمر برسانم. همیشه در جام جهانی فوتبال، والیبال و بسکتبال، ایران را دنبال کرده‌ام و هوادار این کشور خواهم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =