تصادفات جاده‌ای اردبیل –مشگین‌شهر  کاهش می‌یابد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: میزان تصادفات مسیر اردبیل– مشگین‌شهر با چهارخطه شدن جاده آن کاهش می‌یابد.

به گزارش ایرنا ، محبوب حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: روکش آسفالت ۲۰ کیلومتر از جاده چهارخطه اردبیل– مشگین‌شهر بصورت ۲ لایه و قسمتی هم بصورت یک لایه به اتمام رسیده و عملیات اجرایی نصب گاردریل، علایم ایمنی و تابلوهای آن هم شروع شده است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از فاز اول این پروژه در سفر آتی رئیس‌جمهوری به استان میزان تصادفات در این محور پرتصادف تا ۶۰ درصد کاهش می یابد و هموطنان در این مسیر با ایمنی بیشتر و خیال راحت تردد خواهند کرد.

حیدری درباره احداث راه دسترسی گردشگری دور دریاچه سد گیلارلو در شهرستان گرمی گفت: متولی احداث راه دسترسی دور دریاچه سد گیلارلو بطول ۳.۵ کیلومتر اداره کل راه و شهرسازی است و عملیات خاکبرداری این پروژه در حال انجام بوده و مبلغ ۲۰ میلیارد ریال با پیمانکار پروژه قرارداد منعقد شده است.

وی گفت: مهم‌ترین هدف ساماندهی راه دسترسی دور دریاچه سد گیلارلو جذب گردشگر و افزایش رونق اقتصادی منطقه است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل روند اجرایی پروژه‌های چهار خطه بیله‌سوار به سه راهی گوگ‌تپه در شهرستان بیله سوار و روند عملیات اجرایی چهارخطه پارس‌آباد - سربند در شهرستان پارس‌آباد و چهار خطه محور رضی - امیرکندی در شهرستان گرمی را مطلوب دانست و گفت: با اتمام این پروژه‌ها شاهد جاده‌های ایمن در این استان خواهیم بود.

استان اردبیل ۱۳۱ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =