رشد ۲۰۰ درصدی آمار بازدیدکنندگان موزه رضا عباسی

تهران- ایرنا- مدیر موزه رضا عباسی گفت: میزان بازدیدکنندگان موزه رضا عباسی نسبت به ۲سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

آفرین امامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته به علت تعمیرات و به روز رسانی سیستم، حدود هشت ماه موزه تعطیل شد.

وی با بیان اینکه آمار گردشگری در ۶ماهه نخست امسال نسبت به میزان مشابه سال ۹۶ رشد داشته است گفت: بیشترین حجم بازدید کنندگان از موزه را گردشگران و پژوهشگران تشکیل می دهند که در صدد هستیم تا با روش دیگری از جمله رونمایی کتاب، چاپ آثار هنرمندان و برنامه های فرهنگی آمار گردشگران را بهبود ببخشیم.

مدیر موزه رضا عباسی با اشاره به اینکه میزان ماهانه آمار گردشگران حدود ۲ هزار نفر می‌رسد، بیان کرد: هم اینک میزان گردشگر موزه رضا عباسی در برخی روزها به ۵۰ تا ۲۰۰ نفر می رسد.

به گفته امامی بیشترن سهم ورود بازدیدکنندگان و گردشگران خارجی از موزه رضا عباسی در ماه‌ها اردیبهشت تا شهریور ماه رخ می دهد.

براین اساس حدود ۵۰ هزار شی تاریخی با ارزش در موزه رضا عباسی نگهداری می شود که حدود یک هزار مورد آن در معرض دید عموم قرار دارند.
این موزه آثار هنری دوره پیش از تاریخ تا قرن ۱۳ هجری را شامل می شود که در پنج تالار به نمایش گذاشته شده است.
مجموعه‌های به نمایش در آمده در این موزه بسیار متنوع است و آثاری از هزاره ششم پیش از میلاد تا اوایل قرن بیستم یعنی پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد.
آثار موجود در موزه رضا عباسی براساس ترتیب زمانی به نمایش در آمده‌اند؛ بنابراین بازدید کنندگان می‌توانند سیر تکامل هنر، تمدن و فرهنگ را در ایران زمین دنبال کنند. این چینش در میان موزه‌های دیگر ایران منحصر به فرد است.
موزه رضا عباسی کاشانی سال ۱۳۵۶ در خیابان شریعتی - نرسیده به پل سید خندان تهران گشایش یافت و به یاد نقاش مشهور دوره صفوی اهل کاشان، رضا عباسی نامگذاری شد.
تهرام/۷۲۴۷//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =