پایگاه خدمات درمان سرپایی تامین اجتماعی در مهران مستقر می شود

ایلام - ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام گفت: برای جهت خدمات‌رسانی به زائران اربعین پایگاه خدمات سرپایی از ۱۷ مهر در مهران مستقر و تا یک هفته بعد از اربعین، فعال است.

دکترکریم لاله‌ماژین روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مرکز درمانی با چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تجهیزات پزشکی و دارویی فعالیت خود را در ایام اربعین آغاز می کند.

وی افزود: این خدمات شامل ویزیت پزشکان عمومی و متخصص، دندانپزشکی، تزریقات، پانسمان و داروخانه است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام یادآور شد: این پایگاه در چهار شیفت کاری با ۳۰ نفر از کادر پزشکان عمومی و متخصص، پرستار و دیگر پرسنل مدیریت درمان فعالیت می کنند.

وی استان معین مدیریت درمان ایلام در مرز مهران را لرستان عنوان کرد و گفت: سال گذشته ۳۰ هزار نفر زائر از خدمات درمانی این پایگاه بهره مند شدند که بیشتر آنها در موج برگشت بوده است.

لاله ماژین تاکید کرد: مانند سال‌های گذشته در این مرکز نیازی به ارائه دفترچه بیمه نیست و زائران در مرز مهران به‌صورت رایگان ویزیت می‌شوند.

به گزارش ایرنا، مرز بین المللی مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام طی سال های اخیر به کانون اصلی  تردد های مرزی ایران و عراق به خصوص  مسیر آمد و شد مرزی زائران عتبات عالیات دو کشور  شده است.

 بسیاری از منابع پیش بینی کرده اند که شمار زائران کنگره اربعین سال جاری تا پنج میلیون نفر افزایش یابد که براساس روال سال های ماقبل انتظار می رود که همچنان ایلام و مرز مهران انتخاب آنان برای ورود و خروج مرزی باشد.

۷۱۸۰/۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =