۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 932
کد خبر: 83485680
۱ نفر

برچسب‌ها

سیدرضا اکرمی: خدا به ما عقل دهد

تهران- ایرنا- سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز می گوید: اگر هر امام جمعه ای درک داشته باشد که در جامعه ایران و منطقه و بین الملل چه می گذرد حتما به حواشی نخواهد پرداخت.

ایرنا: اخیرا یکی از ائمه جمعه از واژه ای ناشایست برای  برخورد با رقیبان سیاسی خود استفاده کرده است. نظر شما درباره به کارگیری این نوع ادبیات از چنین تریبون هایی چیست؟

اکرمی: شان نماز جمعه در سه چیز است.

نخست تقوا که امام جمعه اول باید در خطبه مردم را دعوت به تقوا و پارسایی کند.

دوم این که امام جمعه باید ببیند در طول هفته در شهرش چه می گذرد و آن شهر از نظر اخلاقی و سیاسی نیازمند چه چیزهایی است و همان ها را مطرح کند.

سوم مسائل کشور. این کشور مجلس و قوای مجریه و قضاییه دارد و هر کدام با مسائلی درگیرند. امام جمعه باید با مطالعه شخصی و پیگیری اخبار و  مشورت با مشاورین خود مواردی را که برای اداره کشور لازم می داند در خطبه ها بیان کند.

ایرنا: یکی از انتقاداتی که به به برخی تریبون های رسمی مانند نمازجمعه وارد می شود این است که بیشتر خطیبان به نفع یک جناح صحبت می کنند. استنباط جناب عالی چیست؟

اکرمی: ما نهصد نمازجمعه در کشور داریم باید معدل مواضع این ائمه جمعه را بگیریم تا ببینیم آیا با مسائل جناحی برخورد می کنند یا خیر؟

اما خدا شاهد است اگر هر امام جمعه ای درک داشته باشد که در جامعه ایران و منطقه و بین الملل چه می گذرد حتما به حواشی نخواهد پرداخت. نه تنها ائمه جمعه بلکه هر مبلغ دیگری باید شرایط کشور را درک کند. در کشور ما حدود ۴ میلیون بیکار وجود دارد . ۲ تریلیون سرمایه نقدی وجود دارد. باید به این فکر کرد که چطور این سرمایه نقدی و امکانات را به کار گرفت تا بیکاری برطرف شود. مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید نامگذاری کرده اند. بایست به این فکر کرد که چطور می توان تولید را رونق داد. پرداختن به مسائل حاشیه ای فایده ای ندارد. در پایان بگویم خدا انشالله به ما عقل دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =