فرهیختگان دانشگاهی شعار رونق تولید را محقق کنند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه خوارزمی در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید گفت: دانشمندان و فرهیختگان ارزشمند اولین نهاد آموزش عالی ایران، با تکیه بر توانمندی و تخصص خود، شعار رونق تولید داخلی را که فرموده رهبر فرزانه انقلاب است، در راستای رفع نیازهای جامعه با افزایش توان آموزشی، پژوهشی و فناوری به منصه ظهور رسانند تا راه مقدس رشد و تعالی کشور هموار شود.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه خوارزمی، عزیزالله حبیبی در این پیام آغاز سال تحصیلی را به دانشجویان و کارکنان دانشگاه و به خصوص دانشجویان نو ورود تبریک گفت و افزود: بهار تعلیم و تربیت همیشه برای دانشجو و استاد نشاط بخش و روح افزاست، امسال این رویش مبارک، در دامن گلستان مکتب حسینی و با هفته رشادت و رادمردی دلاوران این سرزمین در هشت سال دفاع مقدس همزمان شده است.

وی در ادامه این پیام خاطر نشان کرد: امروز وارد عرصه جدیدی از تاریخ دانشگاه خوارزمی در قرن دوم (یکصد و یکمین) زندگی پر افتخار آن می شویم.

حبیبی افزود: باید به آینده و دستاوردهای آن در پرتو تلاش مجاهدانه خوش بین بود و "امید" را کلید واژه اصلی حرکت پرشتاب و فکورانه در مسیر ارتقاء دانشگاه و جامعه دانست، ما به ساختن دانشگاهی با نماد فرهنگ ایرانی اسلامی و در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امیدواریم و در این مسیر از حمایت اعضا هیات علمی کوشا و پرتوان و دانشجویان مستعد و خبره دریغ نخواهیم کرد.

رئیس دانشگاه خوارزمی ادامه داد: در این راستا، همه آحاد دانشگاه را به تلاش در جهت رشد کیفی حوزه های مختلف دانشگاهی و آماده ساختن شرایط ورود دانشگاه به دانشگاه نسل سوم دعوت می کنم.

وی تاکید کرد: انتظار دارم در سال جاری که شرایط تحریم ظالمانه بر کشور به‌ویژه دانشگاه سایه انداخته است با همگرایی، همدلی و جدیت، دانشگاه را به نحو مطلوب به سوی تعالی سوق داده و نشان دهیم که هرگاه اراده کنیم بر مشکلات فائق خواهیم آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =