حماسه دفاع مقدس به عنوان یک گفتمان به نسل‌های دیگر انتقال داده شود

مهاباد- ایرنا- فرمانده سپاه سردشت گفت: حماسه ایثارگری‌ها و رشادت‌های جوانان این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس به عنوان یک گفتمان باید به نسل‌های آینده انتقال داده شود.

به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار «محسن محمدی اصل» در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در شهرستان مرزی سردشت به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی اظهار داشت: این هفته یادآور حماسه رشادت، شهامت و از خودگذشتگی رزمندگان شجاع و دلیر ایران اسلامی در یک جنگ نابرابر است.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس برای ملت ایران تنها یک جنگ نبود بلکه دفاع از باورها، ایمان، خاک و وطن و یک جنگ اعتقادی و معنوی بود.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی با تکیه بر توانمندی‌های خود به خودکفایی رسیده و از توان بالای رزمی، دفاعی و قدرت ایستادگی در مقابل دشمنان برخوردار است.

وی با بیان اینکه هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران در واقع مقابله با کشورهایی با بیشترین تجهیزات نظامی بود گفت: انقلاب اسلامی ایران بسیاری از قدرت‌های جهانی را دچار چالش کرده و قدرت و اقتدار عظیم اسلام را به آنها نشان داد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که "جوانان امروز کمتر از جوانان دوران دفاع مقدس نیستند"، اضافه کرد: در هشت سال جنگ تحمیلی ابرقدرت‌های شرق و غرب علیه ملت سربلند ایران بسیج شدند که در نهایت با ایستادگی و مقاومت مردم مومن و انقلابی کشورمان در رسیدن به اهدافشان ناکام ماندند.

سرهنگ محمدی‌ اصل اضافه کرد: امروز در هر کشوری بسیجیان با نام‌هایی همچون زینبیون از پاکستان، مدافعان وطن از سوریه، حیدریون از عراق، فاطمییون از افغانستان و مدافان حرم از ایران اسلامی، با جهان اسلام گره خورده‌است و این نشان دهنده نفوذ آرمان‌های انقلاب اسلامی در منطقه است.

وی بیان کرد: این نیروها با الهام گرفتن از انقلاب ایران با اتحاد و انسجام، اخوت و یکپارچگی با فرماندهی واحد و رهبری جهان اسلام، لرزه به اندام دشمنان انداخته و  آنها را به زانو درآورده‌اند.

شهرستان مرزی سردشت با تقدیم ۸۵۳ شهید به انقلاب و نظام با توجه به تناسب جمعیتی دومین شهر کشور از نظر تعداد شهدا است.

در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد و این روز آغاز هفته دفاع مقدس است.

۷۵۶۲/۶۱۸۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =