بیش از ۶۲ هزار کلاس‌اولی در آذربایجان‌غربی رهسپار مدارس شدند

ارومیه- ایرنا- ۶۲ هزار و ۵۰۰ هزار کلاس اولی و بیش از ۴۷ هزار نوآموز پیش دبستانی در آذربایجان‌غربی امروز /یکشنبه/ همزمان با سی و یکم شهریورماه در مدارس حاضر شده و سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، در آیین نمادین جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها که در مدرسه ابتدایی فضیلت ارومیه برگزار شد مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با گرامیداشت دفاع مقدس اظهار داشت: امسال بیش از ۶۲ هزار نفر در پایه اول ابتدایی ثبت نام کرده‌اند که نسبت به سال گذشته یکهزار و ۵۰۰ نفر افزایش نشان می‌دهد.

ابراهیم محمدی بیان کرد: همزمان با بازگشایی مدارس سه هزار و ۲۰۰ مدرسه ابتدایی نیز در سراسر استان فعالیت خود را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه نهضت امام حسین (ع ) پیام تربیتی دارد؛ گفت: مربیان و اولیای دانش‌آموزان باید فرزندان خود را به گونه‌ای تربیت کنند که الگوی آنها ائمه اطهار (ع) باشد.

وی با تاکید بر اینکه الگوی تربیتی مناسب، فرزندان را در برابر آسیب‌های اجتماعی مصون می‌دارد؛ افزود: هدف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تربیت ایرانی و اسلامی فرزندان این سرزمین و در نهایت حیات طیبه است.

وی با اشاره به اینکه ۹ ماه تلاش برای تحقق اهداف پروژه مهر در سراسر استان صورت گرفته‌است؛ ادامه داد: ۳۶ هزار نفر از فرهنگیان استان با عشق به وطن و اسلام برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت در این مدت با تمام توان خود تلاش می‌کنند.

همزمان با آغاز تحصیلی ۶۰۰ هزار دانش‌آموز استان آذربایجان‌غربی نیز از فردا اول مهرماه راهی مدارس می‌شوند.

۷۱۲۵/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =