صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی سرپل‌ذهاب برگزار شد

قصرشیرین- ایرنا- آئین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی سرپل‌ذهاب به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس روز یکشنبه در محل ناحیه مقاومت سپاه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه سرپل ذهاب در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران جزء قدرت های منطقه و فرامنطقه ای است که با هوشیاری نیروهای مسلح از امنیت بالایی برخوردار است و امروز هیچ کشوری از این امنیت برخوردار نیست.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب افزود: در هشت سال دفاع مقدس توانستیم دستاوردهای مهمی به دست بیاوریم به طوری که امروزه صاحب اقتدار، عظمت و قدرت در دنیا هستیم.

وی اظهارداشت: امروزه اگر کشوری بخواهد تمامیت ارضی ما را خدشه دار کند یا فکر حمله نظامی به آب و خاک ما را داشته باشد، توان و قدرت موشکی نظامی ایران اسلامی عاملی بازدارنده برای آن ها است.

امام جمعه سرپل ذهاب گفت: در دوران جنگ تحمیلی، بلوک شرق و بلوک غرب پشت سرصدام ملعون ایستادند و به آب و خاک ما حمله کردند که نیروهای جان برکف و مطیع پیرو ولایت فقیه با اطاعت از ولی امر خود نگذاشتند یک وجب از خاک ایران اسلامی توسط دشمن تسخیر شود.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سرپل ذهاب نیز با بیان اینکه هفته دفاع مقدس، ایام سلحشوری ایثار و اقتدار ملت ایران است، گفت: صدام ملعون با تحریک دنیای استکبار و ترغیب کشورهای عربی با لشکر کفر و استکبار به جمهوری اسلامی ایران هجوم آورد.

سرهنگ پاسدار نوروز اکبری افزود: ما زمانی مورد هجوم دشمن قرار گرفتیم که نیروهای نظامی کشورمان هنوز سازماندهی نشده و از استحکام لازم برخوردار نبودند اما ایثار، جانفشانی و رشادت مردم، نیروهای نظامی و بسیجی پیروزی در جنگ تحمیلی و نابرابر با دنیای استکبار را رقم زد و انقلاب اسلامی در دفاع مقدس به اذعان خود استکبار هیمنه شرق و غرب را به هم ریخت.

وی اظهار داشت: ایران اسلامی بعد از ۴۰ سال در بیانیه گام دوم انقلاب در سلحشوری تمام، با اقتدار آمادگی دارد با هیمنه استکبار مقابله کند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سرپل ذهاب گفت: دیروز چالش ما این بود که آیا می توانیم در برابر اسرائیل بایستیم و امروز به لطف خداوند و عنایت خاصه امام زمان (عج) و برکت وجود رهبری فرزانه انقلاب، پایگاههای مقاومت ما در کرانه باختری بیخ گوش اسرائیل قرار دارد.

وی با بیان اینکه دیروز چالش ما خرید اقلام و تجهیزات نظامی بود، ادامه داد: امروز موشکهای ما زبانزد خاص و عام است.

در پایان این آیین نیروهای نظامی و انتظامی سرپل ذهاب با عبور از مقابل تمثال مبارک امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهدا رژه رفتند.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹