با شعار لبیک یا خامنه‌ای؛ صدها عراقی‌ داوطلب دفاع از ایران شدند

بغداد - ایرنا - صدها داوطلب عراقی با شعار "لبیک با خامنه‌ای" برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران در برابر هر گونه تعرض احتمالی آمریکا یا دیگران، نامنویسی کردند.

رییس اتحادیه علمای مسلمان عراق در استان دیاله (شرق) روز یکشنبه به رسانه های محلی عراق گفت که این اتحادیه چند ماه پیش اعلام کرد و امروز نیز تکرار می کند که اگر ایران مورد تعرض آمریکا یا هر کشور دیگری قرار بگیرد، ما دست روی دست نخواهیم گذاشت. 

"سید جبار المعموری" همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا، با تایید این خبر افزود: این تصمیم قطعی است و هیچ بازگشتی از آن نخواهد بود. 

وی گفت: ما در اوج آمادگی هستیم، شعار ما لبیک یا خامنه ای است و هرگز ایران اسلامی را تنها نخواهیم گذاشت.

المعموری اظهار داشت: تهدیدات مکرر آمریکا و اسراییل علیه جمهوری اسلامی ایران، صدها تن از شهروندان عراقی از قومیت ها و مذاهب مختلف را واداشت تا در تومار داوطلبان دفاع از ایران به نام "تومار سبز داوطلبان" نامنویسی کنند و آماده جنگیدن در کنار  ایرانی ها در برابر هر خطری باشند.

رییس اتحادیه علمای مسلمان استان دیاله گفت که این تومار و اسامی آن، بلافاصله پس از هر گونه تهاجم احتمالی به ایران انتشار عمومی خواهد یافت. 

وی تاکید کرد که عراقی ها، مواضع ایران در حمایت از آنها در جنگ با داعش را هرگز فراموش نمی کنند و یاری ایران در مقابله با استکبار جهانی یعنی آمریکا، اسراییل و همپیمانانشان را  یک وظیفه شرعی می دانند.

اتحادیه علمای مسلمان در استان دیاله در کنار تعدادی دیگری از سازمان های دینی و حوزی شیعه، سنی و مسیحی عراق تاکنون بارها از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مداخلات آمریکا در منطقه، تحریم ها و تهدیدات آن اعلام حمایت کرده و از جمله گروههای فعال در جمع آوری کمک های مردمی برای سیل زدگان اخیر خوزستان نیز بوده است. / 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =