۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83485496
۰ نفر

برچسب‌ها

ساکنان سورگ‌آباد قلعه‌گنج خواستار رفع مشکل ۱۴ساله کم‌آبی شدند

کرمان - ایرنا - جمعی از ساکنان روستاهای سورگ آباد، میان شهر و جمشاهی از توابع شهرستان قلعه گنج امروز (یکشنبه) در استانداری کرمان حاضر شدند و خواستار رفع مشکل ۱۴ ساله کم آبی خود شدند.

 دهیار روستای سورگ آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بحران آب آشامیدنی در این منطقه گفت: امروز به نمایندگی از  ۵۵۰ خانوار با جمعیت حدود ۲ هزار نفر از اهالی روستاهای سورگ آباد، جمشاهی و میان شهر از فاصله ۴۴۰ کیلومتری به اینجا آمدیم تا صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان استان برسانیم.

محمد عزیزی پور با بیان اینکه آب شرب روستای سورگ آباد و رستاهای اطراف آن از یک حلقه چاه تامین می شود افزود: کیفیت آب در منطقه به حدی پایین آمده که  به دلیل نبود آب شرب سالم تعداد زیادی از اهالی  به شهرهای دیگر مهاجرت کرده اند.

وی اظهار داشت: برای حمل آب  شرب سالم، مرد، زن، پیر و جوان باید کیلومترها راه را طی کنند تا آب تهیه کنند که تعدادی از اهالی به دلیل تصادف و حوادث دیگر کشته، مجروح شده  و یا مبتلا به بیماری هایی مانند مشکلات کلیوی،  دیسک کمر،  پا درد،  خرابی دندان و غیره شده اند.

دهیار روستای سورگ آباد قلعه گنج تصریح کرد: حتی امکان شست و شوی ظروف و البسه نیز با آب فعلی، برای ساکنان روستا مقدور نیست و رنگ شیری آب باعث کثیف تر شدن لباس و ظروف می‌شود.

وی بیان کرد: مسئولان آب و فاضلاب و شبکه بهداشت شهرستان  مرتب نمونه آب لوله کشی را آزمایش کرده اند و کیفیت پایین آن به تایید رسیده، اما اقدامی در جهت رفع مشکل انجام نشده است.

عزیزی پور گفت: برای حل مشکل آب در این منطقه چندین مرتبه درخواست به مسئولان محلی ارائه کردیم که قول نصب تجهیزات تصفیه آب داده اند اما هیچکدام به وعده خود مبنی بر اختصاص آب شرب سالم به روستا عمل نکرده اند.

وی با اشاره به مراجعات مکرر اهالی به مسئولان در سالهای گذشته تاکید کرد: انتقال آب از روستاهای مجاور و حفر چاه و نصب تصفیه خانه از جمله وعده هایی بوده که به اهالی روستا در سالهای گذشته داده اند که متاسفانه عملی نشده است.

این مسئول محلی بیان کرد: روستای سورگ آباد و چند روستای هم جوار ۱۴ سال است که با مشکل کم آبی و آب بی کیفیت درگیر هستند و آب این روستا به حدی از لحاظ کیفیت مشکل دارد که قابل مصرف نیست.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر مسئولان آب و فاضلاب برای آبی که قابل استفاده نیست، قبض  آب صادر می کنند و در صورت نپرداختن همین آب هم قطع می‌شود.

عزیزی پور تاکید کرد: مردم صبور و خونگرم منطقه از بدقولی در رابطه با رساندن آب شرب سالم خسته شده اند و از استاندار کرمان و سایر مسئولان ذیربط درخواست داریم که اقدام فوری برای حل مشکل آب شرب مردم منطقه انجام دهند.

رضا اشک مدیرکل دفتر بازرسی ، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استانداری کرمان در این ارتباط گفت: با هماهنگی انجام گرفته با مجموعه آب و فاضلاب شهری استان بمنظور رفع مشکل یاد شده هم اکنون نشستی با حضور مسئولان آبفا و نمایندگان این روستا در کرمان  در حال برگزاری است .

 شهرستان قلعه گنج از جمله مناطق محروم کشور است که در ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.

 از سال ۹۳ و بر اساس منویات مقام معظم رهبری، توافقنامه ای بین استانداری کرمان و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی جهت رفع محرومیت از شهرستان قلعه گنج منعقد شد.

۷۴۳۷/ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =