۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۰
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 83485442
۰ نفر

برچسب‌ها

همایش اسلام در جهان فراگیر از فردا آغاز می شود

مسکو - ایرنا - همایش اسلام درجهان فراگیر از فردا در مسکو آغاز می شود.آیت الله محمد علی تسخیری مشاور مقام معظم رهبری امروز(یکشنبه)برای شرکت در این همایش دو روزه وارد پایتخت روسیه شد.

ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز بنابر دعوت رسمی مقامات روسیه به همراه وی برای شرکت در نشست گفت وگوهای فرهنگی ایران و روسیه و همایش بین‌المللی «اسلام در جهان فراگیر» راهی روسیه شد.

مسئولان ایران قرار است طی این سفر در «هفتمین گردهمایی سراسری مسلمانان روسیه» که به دعوت روایل عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه و با حضور هیات‌های عالیرتبه خارجی برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

این گردهمایی قرار است در بزرگترین مسجد مسکو با عنوان مسجد جامع مسکو برگزار شود.

آیت الله تسخیری و ابراهیمی روز سه شنبه همچنین در کنفرانس بین المللی «اسلام در جهان فراگیر» شرکت خواهند کرد.

با توجه به اهمیت روابط فرهنگی در توسعه مناسبات کشورها و ضرورت شناخت علمی و طراحی برنامه‌های سودمند فرهنگی، باغ موزه تولستوی، کتابخانه دولتی روسیه و رایزنی فرهنگی ایران در فدراسیون روسیه، اولین دور گفت‌وگوی فرهنگی ایران و روسیه را روز چهارشنبه (3 مهرماه) با مشارکت، نهادهای علمی و تحقیقاتی دو کشور، اصحاب فرهنگ هنر و علم و حضور هیأت‌های عالی رتبه با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه برگزار می‌کنند.

شایان ذکر است؛ در این نشست علاوه بر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس شورای عالی ادیان، محمدعلی ربانی، رییس مرکز مطالعات راهبردی و روابط فرهنگی این سازمان، دیگر افراد و اساتید به ارایه مقالات خود خواهند پرداخت.

مسئولان ایرانی در در بدو ورود به مسکو مورد استقبال مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر جدی رییس مرکز اسلامی مسکو، قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی کشورمان، دمیر حضرت گیزاتولین معاون شورای مفتیان روسیه، معاون اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و دیگر مقامات عالی مسکو قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =