«روشنای خاموش» از مجموعه «روزهای جنگ» منتشر شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار کتاب «روشنای خاموش» از مجموعه «روزهای جنگ» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس توسط این انتشارات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی اظهار داشت: مجموعه «روزهای جنگ» تاکنون در ۶ جلد از گروه کتاب های پروانه ویژه رده سنی نوجوانان و با موضوع دفاع مقدس منتشر شده است که این آثار در دسترس علاقه مندان قرار دارد.
به گفته وی کتاب روشنای خاموش به قلم علی اکبر والایی که تصویرگری آن را پرویز حیدرزاده بر عهده دارد، روایتگر ۶ داستان مستقل است که در یکی از داستان های این اثر با عنوان نغمه پرواز چند رزمنده به هنگام شناسایی، با چند عراقی مواجه می‌شوند و آن‌ها را اسیر می‌کنند، رزمنده‌ها از آنها محل امن خروج از منطقه را می‌پرسند، جاسم راه را نشان می‌دهد، اما غافل از اینکه یکی از اسیران عراقی، عضو حزب بعث است و او را به خاطر کمک به رزمنده‌ها، تهدید می‌کند. ناگهان همه اسیر می‌شوند اما در محل پادگان عراقی‌ها، جاسم و برخی سربازان دشمن، دست به شورش می‌زنند و افسر بعثی را اسیر و از رزمنده‌های اسیر نیز می‌خواهند به لشکرشان بگویند حمله کنند تا بدون درگیری آنجا را بگیرند و...
سعیدی ادامه داد: داستان جزیره تپه ماهورها نیز روایتگر عده‌ای از رزمندگان اطلاعات ـ عملیات است که برای شناسایی، وارد جزیره دشمن بعثی شده‌ و داخل تانکی سوخته، مخفی شده‌اند و دنبال راهی برای خروج از جزیره و رساندن اطلاعات ذی قیمت به فرمانده هستند و ...
به گفته وی روشنای خاموش در ۱۶۳ صفحه و در قطع وزیری و با تیراژ یک هزار نسخه شامل داستان هایی با عناوینی همچون آن دو سیاهی لرزان، مرا کُشتی، شب حادثه، جزیره تپه ماهورها، نغمه پرواز و دست غیب است.
مدیرعامل به‌نشر در پایان با اشاره به دیگر عناوین مجموعه روزهای جنگ با نام های آرزوی چهارم، پل جغاتو، وقتی در آغوش کوه بودیم، آب و زنجیر، مرد قورباغه‌ای و بهمن ۶۵ یادآور شد: آرزوی چهارم نوشته اکبر صحرایی، پل جغاتو تالیف مجید محبوبی، وقتی در آغوش کوه بودیم به قلم فاطمه فروتن، آب و زنجیر»ژ تالیف حسین قربانزاده اصفهانی و مرد قورباغه‌ای نوشته فرخنده حق‌شنو است که اکنون در کتابفروشی های سراسر کشور در دسترس علاقه مندان قرار دارد و جلد هفتم این مجموعه با عنوان بهمن ۶۵ در آینده نزدیک به چاپ می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha