دفاع مقدس برجسته‌ترین عرصه افتخارآفرینی ملت ایران بود

سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: دفاع مقدس برجسته‌ترین عرصه افتخارآفرینی و ایثار ملت ایران در برابر هجمه و رویکردهای خصمانه دشمنان در طول تاریخ بود.

سرهنگ حمید دامغانی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سمنان افزود: منویات امام راحل انگیزه بسیار قوی برای حضور آحاد ملت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بود و با وحدت همه‌جانبه اقشار مردم دفاع مقدس در کشو جاودانه شد.

وی خاطر نشان کرد: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس  ولایتمداری، استقامت و ایثار را از امام حسین (ع) آموختند و با توجه به باورهای دینی برای عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی در تلاش هستند.

فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان تصریح کرد: با رهبری امام خمینی(ره) مردم ایران آموزه‌های دینی و ولایتمداری را فراگرفتند و رشادت رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس نشان از غیرت ایرانی برای نبرد علیه باطل دارد.

دامغانی اضافه کرد: سمنان یکی از استان‌های ممتاز کشور در اعزام رزمندگان به جبهه‌های جنگ در هشت سال دفاع مقدس بود و این غیورمردان با عزت و سربلندی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند.

وی ادامه داد: استان سمنان پنج خانواده دارای سه شهید، ۱۲۵ خانواده دارای ۲ شهید و هفت هزار جانباز جنگ تحمیلی دارد که این مومنان برای پایداری نظام جمهوری اسلامی در کشور همواره در تلاش بودند.

دامغانی گفت: استان سمنان از نظر شاخص ایثارگری و تعداد اعزام رزمند به جبهه‌های جنگ در هشت سال دفاع مقدس نسبت به جمعیت به ترتیب در رتبه سوم و دوم کشور قرار دارد.

 فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان گفت: ۴۱ هزار رزمنده از استان در هشت سال دفاع مقدس به مناطق عملیاتی و دفاعی اعزام شدند و در ۵۵ عملیات این دلاورمردان خوش درخشیدند.

در این آیین که آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان، علیرضا آشناگر استاندار، احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و سید عباس دانایی فرماندار سمنان حضور داشتند، نیروهای ارتش، سپاه ،نیروی انتظامی و گروه‌های مردمی و بسیج با نمایش توانمندی‌های دفاعی اولین روز هفته دفاع مقدس در استان سمنان را گرامی داشتند.

در تقویم جمهوری اسلامی سی و یکم شهریور تا هفتم مهر هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط