برانکو: اخراج به این سرعت، حسی عجیب و غیرقابل‌توصیف است

تهران- ایرنا- «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی برکنار شده باشگاه الاهلی عربستان در مصاحبه‌ای تفصیلی از اتفاقات رخ داده در این باشگاه و مسائل مرتبط با برکناری خود پرده برداشت.

سرمربی کروات پیشین پرسپولیس بدنبال شکست ۲ بر یک الاهلی مقابل الوحده، در تصمیمی غافلگیرانه از سمت خود برکنار شد.

در واقع، اظهارات برانکو در مصاحبه با یک شبکه ورزشی عربستانی در خصوص «عمر سوما» مهاجم این تیم، خشم مقامات الاهلی را برانگیخت به طوری که براساس گزارش‌ها تصمیم اخراج مرد کروات هشت ساعت پیش از تقابل این تیم با الوحده گرفته شده بود؛ برانکو در آن مصاحبه گفته بود که نیمکت‌نشینی سوما اهمیت ندارد چرا که بازیکنان بهتر و باکیفیت‌تری در الاهلی وجود دارند.

بدنبال این برکناری، برانکو با نشریه الریاضیه عربستان مصاحبه‌ای تفصیلی انجام داد که مشروح آن از قرار زیر است:

چرا برکنار شدید؟

- نتیجه گرفتن از ۲ هفته ابتدایی لیگ سخت است به ویژه با وجود مصدومان و غیبت چند بازیکن؛ لیما در تعطیلات بازی‌های ملی به جمع ما اضافه شد یعنی هفت روز پیش از بازی مقابل الوحده؛ علاوه بر این «بلایلی» نیز دیر اضافه شد. تیم آماده نبود و تصمیم برکناری من عجولانه بود؛ فکر می‌کنم جواب سوال شما را داده باشم.

شما روز بعد از برکناری به باشگاه رفته و در دفتر خود حضور پیدا کردید؛ چگونه از برکناری خود مطلع شدید؟

- روز بعد از بازی با الوحده به تمرینات رفتم و یک روز عادی بود؛ هیچ مکالمه خاصی برقرار نشد و قراردادم ۱۶ سپتامبر فسخ شد.

آیا توافقی بین شما و باشگاه برای این منظور انجام شد؟

- تاکنون هیچ توافقی از سوی مدیریت باشگاه صورت نگرفته و من هم چیزی را امضا نکرده‌ام.

خبرهایی مبنی بر مخالفت رییس باشگاه با برکناری شما منتشر شد و شایعات از اخراج مستقیم شما توسط مدیر باشگاه حکایت داشت؛ این خبر صحت دارد؟

- اخبار زیادی شنیدم اما دقیقا نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد؛ علاوه بر این اخبار رسانه‌های محلی را پیگیری نمی‌کردم چون به زبان عربی بود و من آشنایی نداشتم.

آیا با بازیکنان الاهلی مشکل داشتید یا همه چیز معمولی بود؟

- در دوران مربیگری‌ام هرگز با بازیکنان مشکلی نداشتم و سوءتفاهمی وجود نداشته است؛ مسلم است که شما در تیم ۱۱ بازیکن کلیدی دارید و در سوی مقابل تعدادی بازیکن هم نیمکت‌نشین هستند و این موضوع باعث عصبانیت آنان می‌شود. اما شما نمی‌توانید تمام ۳۰ بازیکنی که در اختیار دارید را بازی دهید با این حال ما حرفه‌ای هستیم و بازیکنان باید با این شرایط وفق پیدا کنند.

چرا پیش از بازی مقابل الوحده با عمر السوما ملاقات کردید و چرا حرف‌های خود را در آن مصاحبه تلویزیونی که گفته بودید " سوما باید بداند که بازیکنان ملی‌پوش و با کیفیتی روی نیمکت حاضر هستند" انکار کردید؟

- من همیشه با بازیکنان جلسه می‌گذارم؛ چه انفرادی و چه گروهی؛ با سوما برای صحبت در مورد سوء‌تفاهمی که در آن مصاحبه تلویزیونی رخ داده بود، جلسه گذاشتم. مصاحبه‌ای که مترجم در آن مرتکب اشتباه شده بود؛ هرگز در حضور رسانه‌ها در مورد بازیکنان حرف نامناسبی نمی‌زنم.

آیا شکست مقابل الاهلال و حذف از لیگ قهرمانان آسیا تاثیر منفی در ادامه کارتان در الاهی گذاشت؟

- ۲ بازی در شرایط سخت برگزار شد به‌ویژه بازی که با اختلاف چهار گل باختیم اما غیبت بازیکنان اصلی ما باعث باخت شد، چرا که الهلال هم تیم خوبی نبود.

آیا در الاهلی کسی در کار شما مداخله می کرد؟

- نه، هیچکس دخالتی نمی‌کرد؛ با این وجود نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد.

شما در عرصه باشگاهی و تیم‌هایی که هدایت کردید، کارنامه خوبی دارید؛ چرا در الاهلی داستان متفاوت شد؟

- من مربی‌ای هستیم که در سه کشور مختلف ۱۱ قهرمانی به دست آوردم و به الاهلی آمدم تا با این تیم هم قهرمان شوم و برنامه‌ام این بود که ۲ سال بمانم نه ۶ یا سه ماه و خیلی عجیب است که بعد از ۲ بازی در آسیا و سه بازی در لیگ به این سرعت برکنار شوید؛ حس عجیب و غیرقابل توصیفی است. اما زندگی این است و من ادامه می‌دهم؛ ضرب‌المثلی وجود دارد که می‌گوید: مربی‌ها در دنیا یا برکنار می‌شوند، یا در آستانه برکناری هستند و یا اینکه نمی‌دانند چه زمانی برکنار خواهند شد (باخنده).

آزاردهنده‌ترین خبری که از رسانه در مورد خود شندیدید چه بود؟

- آنچه بیشتر مرا ناراحت کرد شنیدن و دیدن اخباری بود که من کوچک‌ترین اطلاعی از آنها نداشتم.

 اما تا جایی که من (مصاحبه‌کننده) می‌دانم مدیریت باشگاه از آن شبکه تلویزیونی فیلم‌های اصلی مصاحبه را درخواست کرد و متوجه شد که شما واقعا آن حرف‌ها را در مورد سوما زدید؛ آیا این موضوع حقیقت دارد؟

درست نیست؛ در باشگاه یک مترجم و یک مدیر رسانه‌ای داشتم و آنها تایید کردند که این حرف‌ها را من نگفته‌ام؛ درست مثل همین حالا که با شما حرف می‌زنم و می‌دانم چه بگویم و چه نگویم.

آیا با مدیریت باشگاه برای پرداخت دستمزد خود توافق کرده‌اید؟

- نمی‌دانم آنها چطور قرار است طلب مرا پرداخت کنند اما تنها چیزی که در جریان آن هستم این است که قراردادم فسخ شده و هیچ صحبتی در خصوص مسائل مالی انجام نشده است.

اوراقی در ماه مه منتشر شد که براساس آن شما با الاهلی قراردادی یک میلیون و ۵۰۰ هزار یوروی امضا کرده‌اید و دوباره قرارداد دیگری به مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو به امضا رساندید؛ آیا واسطه‌ای وجود داشته یا مفاد قرارداد تغییر کرده بود؟

- اول از همه باید بگویم که قراردادم یک موضوع شخصی است و در مورد آن حرف نمی‌زنم؛ در ایمیلی که برای باشگاه ارسال کردم، مبلغ یک میلیون ۵۰۰ هزار یورو به علاوه پاداش‌ها و همچنین دستمزد دستیاران و کادر فنی را اعلام کردم؛ بنابراین قراداد من تنها مربوط به من نبوده و دستمزد دستیارانم را نیز با آن پرداخت می‌کردم.

صادقانه بگویید، مشکل الاهلی چیست؟

- صبر، صبر و تنها صبر؛ اگر می‌خواهید به بازیکنان و سرمربی اعتماد کنید باید صبور باشید.

چه تیمی قهرمان لیگ عربستان می شود؟

- فکر می‌کنم الاهلی قهرمان می‌شود اما متاسفانه من در جشن قهرمانی حاضر نخواهم بود.

آیا احتمال بازگشت به الاهلی وجود دارد؟

- نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد اما این اتفاق ساده‌ای نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =