شهرداری تهران ۱۰ میلیارد تومان در مراسم اربعین هزینه می‌کند

تهران-ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران به یک فوریت لایحه شهرداری برای هزینه کرد تا سقف ۱۰ میلیارد تومان در مراسم اربعین امسال رای مثبت دادند.

به گزارش ایرنا، حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران روز یکشنبه در یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در دفاع از این لایحه با بیان اینکه شهرداری خود را مکلف می‌داند در کنار مردم در رویداد بزرگ اربعین حسینی مشارکت داشته باشد از اعضای شورا خواست با تصویب یک فوریت و کلیات لایحه، اجازه دهند شهرداری برای خدمات رسانی به شهروندان در این مراسم هزینه کند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی انجام شده در ستاد اربعین این است که رفت و روب مسیر پیاده‌روی توسط شهرداری انجام شود و این اقدام نیز به لحاظ نظافت مسیر و فرهنگ‌سازی در راستای فعالیت شهرداری تهران قلمداد می‌شود.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: رای قاطع اعضای شورای شهر به این مصوبه نشانه حمایت یکپارچه مدیریت شهری از رویداد بزرگ مذهبی در کنار سایر اقشار مردم است.

حسن رسولی عضو شورا در مخالفت با یک فوریت لایحه گفت: علت مخالفت من تبصره یک بند ۴ ماده ۶ آیین‌نامه رسیدگی به طرح ها و لوایح در شورای شهر است.

وی افزود:‌ این لایحه از جنس لوایح بودجه‌ای است و می‌توانست ۱۵ آذر سال گذشته به صحن شورا ارائه شود و اربعین نیز یکی از مناسبات رسمی کشور به شمار می‌رود، بنابراین نباید این لایحه به شکل یک فوریتی مطرح می‌شد.

محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز در موافقت با این فوریت اظهار داشت: حدود یک ماه بیشتر به اربعین باقی نمانده و شهرداری های سایر شهرها مأموریت های خود را در این حوزه آغاز کرده اند.

وی افزود: شهرداری تهران نیز در این زمینه فعالیت های خود را آغاز کرده است، بنابراین پیشنهاد می‌کنم برای شفاف سازی هزینه ها با این یک فوریت موافقت شود.

به گزارش ایرنا یک فوریت این لایحه با رای ۱۴ موافق از ۱۹ عضو حاضر به تصویب رسید.

تهرام/۹۳۴۳/۳۲۲۵/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =