پاکستان، عربستان را از اقدامات تهدید کننده برحذر داشت

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امورخارجه پاکستان گفت: این کشور از عربستان خواسته است تا نسبت به هرگونه تصمیم عجولانه که صلح و ثبات در منطقه را تهدید می‌کند، محتاط باشد.

رسانه‌های پاکستانی روز یکشنبه این اظهارات را به نقل از "شاه محمود قریشی" وزیر امور خارجه این کشور طی گفت وگو با خبرنگاران در نیویورک عنوان کردند.

قریشی که روز گذشته به همراه "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان پس از سفر رسمی به عربستان، برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شده است، افزود: ما در جریان سفر تازه خود به عربستان، درخصوص تحولات اخیر در منطقه (خلیج فارس) با آنان ابراز همبستگی کردیم اما از عربستان خواستیم که در تصمیم‌های‌خود محتاط باشد.

وی گفت: عمران خان درخصوص تحولات‌اخیر به طور مفصل با "ملک سلمان" پادشاه و "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی دیدار و گفت و گو داشته است.

قریشی تاکید کرد: پاکستان از عربستان خواسته تا از اتخاذ هرگونه تصمیم که منجر به تهدید صلح و ثبات منطقه‌ای می‌شود، اجتناب کند.

وزیر امور خارجه پاکستان اظهار داشت: هیات این کشور تبادل نظر خوبی با حاکمان سعودی درباره تحولات اخیر در منطقه انجام داد و ما نقطه نظر خود را برای دولت ریاض عنوان کردیم.

به دنبال حملات اخیر به تاسیسات آرامکو، تولید و صادرات نفت عربستان به میزان ۵۰ درصد کاهش یافت.

حملات به تأسیسات نفتی عربستان سعودی بیش از پنج‌ونیم میلیون بشکه نفت از تولید روزانه این کشور کاست و قیمت نفت در بازارهای جهانی را در روز دوشنبه حدود ۱۰ درصد افزایش داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =