کشف و ضبط ۴ قبضه اسلحه شکاری در ارتفاعات هشتاد پهلو

خرم آباد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از کشف و ضبط چهار قبضه اسلحه شکاری و یک قطعه کبک شکار شده توسط یگان حفاظت در ارتفاعات هشتاد پهلو خرم آباد خبر داد.

به گزارش ایرنا مهرداد فتحی بیرانوند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: با توجه به گزارشات مردمی مبنی بر شکار غیر مجاز در ارتفاعات هشتاد پهلو خرم آباد، یگان حفاظت این اداره کل به منطقه اعزام و پس از گشت و کنترل در منطقه، موفق به دستگیری چهار نفر متخلف زیست محیطی شدند.

وی  افزود: از این متخلفین چهار قبضه اسلحه شکاری، ۳۰ عدد فشنگ، یک رشته قطار  و یک قطعه کبک کشف و ضبط شد.

فتحی بیرانوند اظهار داشت: پرونده این متخلفین پس از اخذ جریمه ضرر و زیان به محیط زیست  به میزان ۲۰۰ هزار تومان و بازجویی مقدماتی، جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع و وسایل شکار آنها طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید به صورت امانی تا پایان دادرسی زیر نظر این اداره کل نگهداری می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹۵ متخلف زیست محیطی در این استان دستگیر شدند.

 فتحی بیرانوند بیان کرد: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده  که در این راستا ۱۱۷ تور ماهیگیری، ۴ دستگاه موتور برق، ۶۳ قلاب و ۸۳۷ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در سطح استان افزود: در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم، تعداد ۴۳ قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد ۳ قبضه آنها سلاح بدون مجوز است.

وی عنوان کرد: ۱۴۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ضرر و زیان در اثر تخلفات زیست محیطی  به محیط زیست استان وارد شده که از این میزان ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وصول شده است.

۶۰۵۷/۷۲۷۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =