ایران با وجود تحریم‌ها کشوری قدرتمند است

استان‌ها – ایرنا – مسئولان کشوری و لشگری جمهوری اسلامی با بیان اینکه ایران با وجود تحریم‌ها کشوری قدرتمند است تاکید کردند که قدرت بازدارندگی دفاعی امروز ایران اسلامی ریشه در ایثارگری‌ها و فداکاری‌های دوران هشت سال دفاع مقدس دارد.

آنان روز یکشنبه در آیین سالروز آغاز جنگ تحمیلی و شروع هفته دفاع مقدس که در مراکز استان‌ها برگزار شد، با بیان اینکه امروز استکبار نه تنها توان حمایت از کشورهایی که اموال و حیثیت آنها را گرفته و تحقیر کرده ندارد بلکه نمی‌تواند از خود محافظت کنند گفتند : دشمنان و استکبار جهانی زمانی هر اراده‌ای می‌کردند سریع آن را عملی می‌ساختند اما امروز از خود هم نمی‌توانند حفاظت کنند.
همزمان با ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی و حمله رژیم بعث عراق به جمهوری اسلامی و شروع هفته دفاع مقدس، مراسم رژه نیروهای مسلح  روز یکشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ، استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندهان نظامی و انتظامی‌مستقر در استانهای سراسر کشور برگزار شد.
در این آیین نیروها و یگان های رژه موتوری، تانک، خودرویی و پیاده نظام با نظم خاصی از جلوی جایگاه ویژه با سبک های مختلف کلاسیک و حماسی رژه رفتند  و بار دیگر با آرمان های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.
نیروهای مسلح با صدای پرصلابت 'الله اکبر' آمادگی خود در برابر تمامی توطئه های احتمالی دشمن را به نمایش گذاشتند.

هرمزگان
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در آیین سومین رژه ملی نیروهای مسلح در کنار آب‌های خلیج فارس در بندرعباس گفت: جمهوری اسلامی ایران با همه کشورهای منطقه دوست وبرادر است و رژیم صهیونیستی دشمن اصلی مسلمانان به شمار می‌رود.
وی با اعلام اینکه ایران دفاع از مردم مظلوم فلسطین را وظیفه خود می‌داند، ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با حمایت از ملت های عراق و سوریه چشم ترویست را کور کرده و داعش را در منطقه شکست دادند.
سرتیپ خلبان حمید واحدی جانشین فرمانده نیروی هوایی نیز در این آیین گفت: در سومین رژه نیروهای هوایی ارتش و سپاه انواع هواپیماهای شکاری بمب افکن سنگین، ترابری سبک، گشت و شناسایی دریایی و بالگرد از نیروهای هوایی و دریایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه حضور داشتند.
وی نقش ایران در تامین امنیت پایدار خلیج فارس و تنگه هرمز بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: رژه مشترک هوایی ۳۱ شهریور پیام صلح و دوستی برای کشورهای همسایه و دوست و امیدواری برای دوستداران نظام در منطقه است.

کردستان
آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان در سنندج گفت: امروز استکبار نه تنها توان حمایت از کشورهایی که اموال و حیثیت آنها را گرفته و تحقیر کرده ندارد بلکه نمی‌تواند از خود محافظت کند؛ این ناتوانی دشمن در حمایت و دفاع از کشورهایی که خود را حامی آنها معرفی کرده، شکست و ضعف آنها را عیان کرده و فروپاشی آنها نیز به زودی اتفاق می‌افتد.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به هشت سال دفاع مقدس افزود: آنها از طریق جنگ قصد براندازی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را داشتند اما وقتی مردم به میدان آمدند نه تنها صدام و صدامیان را پشیمان کردند بلکه به گفته امام راحل ابهت ۲ ابرقدرت را شکستند.

خراسان رضوی
علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: جنگ تحمیلی با تحریک، حمایت مالی و تبلیعاتی قدرتهای خارجی به کشورمان صورت گرفت اما با وجود همه کاستیهای سالهای نخست جنگ توانستیم طی دو سال صدام را به مرزهای بین المللی برگردانیم.  
وی افزود: در آن سالها همه اقشار با فرمان امام خمینی(ره) برای دفاع به جبهه هجوم آوردند و ما امروز آن دفاع را گرامی می داریم.  
وی ادامه داد: در رشته عملیات مختلف نیروهای مسلح با همراهی سپاه و ارتش دشمنان را عقب راندیم و امروز نیز می خواهیم بگوئیم ملت صلحجویی هستیم و همواره برای حفظ کیان خود آماده ایم.  

بوشهر
عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر گفت: در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله همه کشورها به لحاظ مالی و تجهیزاتی به رژیم بعثی صدام برای مقابله با ایران اسلامی کمک کردند اما انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از فرهنگ عاشورا به لطف خدا جنگ را با موفقیت پشت سرگذاشت و قدرت بازدارندگی دفاعی امروز ایران اسلامی ریشه در ایثارگری‌ها و فداکاری‌های دوران هشت سال دفاع مقدس دارد.
وی بیان کرد: امروز دشمن با دسیسه‌های مختلف در تلاش برای متوقف کردن جبهه مقاومت است اما از دل این توطئه‌ها دفاع وطنی و حشد الشعبی و انصارالله یمن طلوع می‌کند که می‌تواند کانون اقتصادی عربستان را هدف قرار دهد.

البرز
عزیزاله شهبازی استاندار البرز گفت: جمهوری اسلامی ایران اکنون پرتوان و پرقدرت الگوی نهضت‌های آزادی‌بخشی است که به دنبال استقلال و آزادی هستند واین انقلاب سرزنده و بالنده به مسیر خود با پشتیبانی مردم ادامه می‌دهد.
وی ادامه داد: اگرچه در ابتدای جنگ سلاحی برای دفاع از خود نداشتیم و حتی به دنبال سلاح‌های ابتدایی برای دفاع بودیم اما اکنون تبدیل به یکی از کشورهایی شده‌ایم که نرم افزارهایی با فناوری بالا را تولید می‌کند و می‌گوییم که ما هستیم و استکبار را در هم می‌شکنیم.


آذربایجان شرقی
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: در زمان کنونی ملت نه تنها خنجر تحریم اقتصادی را با شمشیر تولید، خوداتکایی و خودکفایی شکسته، بلکه شمشیر مقاومت را از غلاف خارج کرده و در سرتاسر مرزهای جغرافیایی خود و فراتر از آن فرود آورده است و امروز مردم و مسئولان در جای جای ایران یکصدا با هم فریاد مقاومت سر می‌دهند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مسئولان یکصدا بوده و با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نمی شود، اظهار داشت: نغمه های شوم سازش، تسلیم و ذلت به خاموشی گراییده است و ملت ما در مسیر جمهوری عزت، زیستی شرافتمندانه، انقلابی و شجاعانه حرکت می کنند.

چهارمحال و بختیاری
سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری هفته دفاع مقدس را یادآور رشادت ها و ایثارگری رزمندگان اسلام برشمرد و تاکید کرد: این رشادت‌ها باعث سربلندی ایران در جهان شد و ایران را به عنوان یک کشور الگو تبدیل کرد. 
وی افزود: دفاع مقدس یک گنجینه بی پایان برای کشور است، چرا که در ۸ سال دفاع مقدس، رزمندگان اسلام ابهت پوشالی غرب و شرق را فرو ریختند. 

خوزستان
حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: امروز ایران اسلامی یا وجود تحریم‌های دشمنان، با عنایت الهی و امام عصر (عج) خودکفا شده و یک کشور مقتدر است.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و نیز شهدای حمله تروریستی ۳۱ شهریور اهواز، افزود: حدود ۴۰ سال پیش در چنین روزی رژیم بعث عراق به کشور حمله کرد که جوانان غیور این مملکت در برابر آنها یستادگی کردند.
حجت الاسلام موسوی فرد با اشاره به اینکه جهان تمام امکانات خود را در اختیار صدام قرار داد تا به کشور ما حمله ور شود بیان کرد: بیش از ۸۰ کشور دنیا به صورت ظاهر و باطن، رسمی و غیررسمی از صدام و رژیم بعث حمایت کردند و او را یاری کردند.

اصفهان
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دفاع ما مقدس بود زیرا دفاع مشروع و مقدس است و ما در دفاع خود همه موارد انسانی و اسلامی را رعایت‌ کردیم.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای کشورگشایی جنگ نکرد بلکه برای دفاع بود زیرا قبل از هر اقدامی گزارش تجاوزات رژیم بعثی را  به سازمان ملل گزارش کردیم.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان افزود: کشور ما اصول انسانی را بر خلاف دشمنی که به هیچ اصلی مقید نبود، رعایت کرد و تلاش کردیم هیچ مرکز غیر نظامی مثل مدرسه، بیمارستان و امثال آن بمباران با موشک‌باران نشود؛ البته دشمن ما چنین نبود و در موشک‌باران و بمباران‌ها مردم بی دفاع ما را هدف قرار داد و حتی به هواپیمای مسافربری ما حمله کردند.

فارس
عنایت الله رحیمی استاندار فارس گفت: منافع جمهوری اسلامی در مطنقه ایجاب می‌کند که خود را بر مبنای دانش روز در مقابل استکبار مجهز و مسلح کنیم و همواره آماده مقابله با تهاجم دشمن باشیم که این مساله در دستور کار نیروهای مسلح قرار دارد.
وی افزود: هر روز اقتدار ملت ایران در جهان رو به فزونی است که قطعا این مهم در سایه رهبری رهبر فرزانه انقلاب و رشادت‌های فرزندان این ملت در قالب نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی شکل گرفته است.
 

لرستان
آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه آغاز هفته دفاع مقدس یادآور رشادت رادمردانی است که عزت، عظمت، استقلال و آزادی را به ارمغان آوردند، گفت: تثبیت نظام اسلامی، استقلال و تمامیت ارضی کشور از ثمرات دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی، ملت ایران اسلامی مظلوم واقع شدند افزود: آغاز جنگ تحمیلی که از سوی دشمن و هجوم همه جانبه صورت گرفت نشان از یک برنامه حساب شده برای نابودی ایران اسلامی بود.
امام جمعه خرم آباد بیان کرد: اکنون ۴۰سال است که آمریکا و غرب احساس ناامنی می کند که این مهم از برکات انقلاب اسلامی می باشد همچنین این انقلاب تمام منافع غرب را در منطقه به خطر انداخت و برای اولین بار به عنوان کشوری مستقل با نام جمهوری اسلامی در برابر آمریکا ایستادگی کرد.

خراسان شمالی
سردار علی‌اکبر گرمه‌ای مسئول بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت: با مقاومت مردم قهرمان از این دوران سخت عبور کرده و پشت دشمن را برای همیشه به خاک خواهیم مالید.
وی اظهار داشت: وظیفه ما در شرایط جنگ اقتصادی سخت تر از گذشته است و همه باید با انسجام و وحدت در این دوران مقاومت کنیم تا نقشه های شوم دشمنان بی اثر شود.
وی افزود: آمریکا اتاق جنگ را در وزارت خزانه داری خود تشکیل داده است و ما نیز باید با برنامه ریزی و مقاومت در برابر این جنگ اقتصادی بایستیم و مردم ما که همیشه و در تمامی دوران ها در کنار نظام بوده اند، در این مقطع نیز نظام را تنها نخواهند گذاشت.

زنجان
سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: در هشت سال دفاع مقدس، نظام جمهوری اسلامی، یکه و تنها در مقابل همه کفار و جبهه استکبار در راس آن آمریکای جهانخوار و شیطان بزرگ که برای از بین بردن انقلاب و نظام به صحنه آمده بودند، ایستاد و به پیروزی رسید.
وی افزود: ملت ایران و رزمندگان اسلام با ولایت و رهبری حضرت امام خمینی(ره) با تمام توان برای دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد صحنه شدند و به مدت هشت سال در مقابل جبهه استکبار مقاومت و ایستادگی کرده و شهید و جانباز تقدیم کردند و در نهایت پوزه دشمنان را به خاک مذلت مالیدند.

سیستان و بلوچستان
سردار امان الله‌گشتاسبی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: دوران دفاع مقدس برگ‌زرین نظام و یکی از جلوه‌های عظیم تاریخ انقلاب اسلامی است؛ زمانی که انقلاب اسلامی ایران در حال شکل گرفتن بود دشمن سعی کرد با حمله به کشور باعث نابودی انقلاب شود که با هوشیاری امام‌خمینی(ره) و مردم توطئه آنان خنثی و انقلاب اسلامی روز به روز درخشان‌تر شد.
وی بیان کرد: امروز ۴۰ سال از عمر پر برکت انقلاب می‌گذرد و آنچه مثل نور در جهان و منطقه می‌درخشد جمهوری اسلامی ایران است؛ انقلاب اسلامی ایران امروز به الگویی مهم و موثر در عالم اسلام و همه‌ی آزادی خواهان جهان تبدیل شده است.

گلستان
هادی حق شناساستاندار گلستان گفت که اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران نتیجه دستاوردهای هشت سال جنگ ناجوانمردانه دشمنان علیه نظام است.
وی اظهار داشت: اگر چه جنگ تحمیلی هزینه مادی فراوانی به کشور تحمیل کرد ولی آن هزینه، امروز به یک سرمایه گذاری بزرگ، اساسی و بنیادین تبدیل شده که یکی از نمادهای آن ساقط کردن پهپاد آمریکایی در مرز هوایی ایران و توقیف کشتی نفتکش انگلیسی در خلیج فارس است.
وی با بیان این که دفاع مقدس، انقلاب اسلامی را محدود به مرزهای جغرافیایی نکرده گفت: ایستادگی مردم یمن، عراق، سوریه و لبنان در برابر ظلم و استبداد نشانه ای از صدور انقلاب اسلامی به این کشورها است و ثابت می کند که انقلاب اسلامی ما به انقلاب حضرت بقیه الله(عج) منتهی خواهد شد.

همدان
سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: امروز فرهنگ دفاع مقدس بسیار ارزشمند است چرا که روحیه‌ای که خرمشهر را آزاد کرد می‌تواند استمرار نظام را نیز تضمین کند.
وی با اعلام اینکه محصول هشت سال دفاع مقدس رسیدن به این شعار امام راحل بود که "ما می‌توانیم"، اظهار داشت: امروز کشور به روحیه جهادی که جنگ را به پایان رساند نیاز دارد، روحیه مقاومت در برابر تهاجم دشمن و استکبار  می‌تواند برای نظام اسلامی راهگشا باشد. 

یزد
سرهنگ رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: آمریکا و همدستان منطقه‌ای و جهانی و تمام معاندان هیچگاه توان ایستادگی در برابر ملت قهرمان و نیروهای مسلح آماده ما را ندارند و به برکت انقلاب‌ اسلامی کشور و نیروهای مسلح در دومین ۴۰ سالگی نظام در اوج آمادگی و توانایی نظامی هستند.
وی ادامه داد: نیروهای مسلح تحت زعامت مقام معظم رهبری در اوج عزت و اقتدار، توطئه‌های استکبارجهانی را رصد می‌کنند و تمام ترفندهای آنها را با قدرت خنثی می‌کنند.

کرمانشاه
سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه گفت: دفاع مقدس درس مقاومت و پایداری را در میان مردم ما تقویت و ترویج کرد و امروز این روحیه به مهمترین و بزرگترین عامل بازدارندگی ملت ایران در برابر دشمنان تبدیل شده است.
وی افزود: دفاع مقدس، فرهنگ مقاومت و پایداری را که برگرفته از فرهنگ ناب عاشورای حسینی (ع) است در میان مردم ایران ترویج و نهادینه کرد.

ایلام
حجت السلام والمسلمین اله نورکریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت است تا مجاهدت های مردم استان ایلام که شهرها را خالی نکردند بیشتر و بهتر و عینی تر بازگو شود.
وی اظهار داشت: مردم استان ایلام در جنگ تحمیلی به جای مهاجرت به دیگر استان های امن کشور در شهر و روستاهای خود ماندند و مجاهدت کردند و زمانی که شهر و روستا بمباران می شد، به کوه ها و دل جنگل پناه می بردند.
وی هشت سال ایثار و صبوری مردم استان ایلام در زمان جنگ تحمیلی را بی بدیل و بی مانند توصیف کرد و افزود: ایلامی ها با حضور در شهرها نشان دادند هیچ واهمه ای از هواپیما و موشک های رژیم بعث ندارند و حضورشان در استان جنگ زده ایلام زبونی و حقارت دشمن را به دشمن تحمیل کردند.

اردبیل
آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه شناسنامه عظمت ملت بزرگ ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس صادر شد، گفت: این دوران افتخار داشت از این جهت که دنیا به عظمت، عزت، شوکت، بزرگی و آزادگی مردم ایران پی بردند.
وی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس کشور در زمینه‌های مختلف پیشرفت خوبی کرد و به خودکفایی رسید، افزود: در آن دوران دشمن با مقاومت و دفاع جانانه تمامی آحاد مردم ایران ذلیل شد و به التماس افتاد.
 

سمنان
علیرضا آشناگر استاندار سمنان گفت: راه مقابله با گستاخی و تهدیدهای ایالات متحده آمریکا مقاومت همه‌جانبه و دیپلماسی فعال و بیان دیدگاه‌های صلح‌طلبانه جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی است.
وی افزود: تهدید و فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران در ۱۶ ماه گذشته راه به جایی نبرد و با خروج ایالات متحده از برجام و با وجود ایجاد مشکلاتی برای مردم، نظام جمهوری اسلامی همچنان مقتدر است به طوری که اکنون اقتصاد ایران از شوک‌های اولیه تحریم خارج شده است و وضع معیشت مردم به نسبت ماه‌های گذشته مقداری بهبود یافت.
وی ادامه داد: دولت و ملت ایران برای خنثی‌سازی فشارهای خارجی و تهدیدهای آمریکا در کنار هم هستند و با وحدت و همدلی توطئه‌های استکبار جهانی راه به جایی نخواهد برد.

قزوین
سردار پاسدار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: دوران دفاع مقدس، آزمون بزرگ ملت ایران در برابر دنیا بود که هشت سال مقابل نظام‌های استکباری با ایثار و از خودگذشتگی ایستادگی کردند.
وی اضافه کرد: دفاع مقدس، مردم ایران را مورد آزمایش قرار داد و به همه دنیا ثابت کرد که رزمندگان و مجاهدان اسلام با جانفشانی و مجاهدت از انقلاب اسلامی دفاع کردند.

مازندران
احمد حسین زادگان استاندار مازندران با تاکید بر این نکته که ملت ایران دشمن مشترکی دارند که باید در هر شرایط با همدلی و وحدت در مقابلشان ایستاد، گفت: وحدت و همدلی درس بزرگ دفاع مقدس است.
وی با تاکید بر این نکته که نسل جوان  باید  با ارزش ها و آرمان ها و تاریخ دفاع مقدس آشنا شوند ، اظهار داشت:  برنامه های هفته دفاع مقدس باید همراه با جشن و نشاط مضاعف بین جوانان برگزار شود ، چرا که پیروزی در جنگ تحمیلی و نابرابر را باید هر سال با شور و جشن گسترش بدهیم.

کرمان
حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: همانگونه که با ایثار، ازخودگذشتگی، اخلاق و تبعیت از ولایت فقیه دوران دفاع مقدس را پشت سرگذاشتیم، در آینده نزدیک نیز جشن پیروزی جریان مقاومت را در منطقه خواهیم داشت و  شاهد شکستن استکبار جهانی و اضمحلال رژیم جعلی صهیونیستی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه ۳۱ شهریورماه از روزهای ماندگار و تاریخی در دوران انقلاب اسلامی است، گفت: این روز بزرگمردی، حرکت مومنانه و دفاع جانانه این کشور در برابر آن تهاجم گسترده را  به یاد و خاطر ما می آورد و نشان می دهد که چگونه ملت در کنار هم ایستادند و آن همه تهاجم وسیع را تبدیل به فرصت کردند.

هفته دفاع مقدس از روز یکشنبه ۳۱ شهریور ماه آغاز شده و هر روز آن با عنوان خاصی نامگذاری شده است. 

روز یکشنبه با عنوان "قدرت، توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح" ، روز دوشنبه "دانش‌پژوهی، معرفت، جوانان و سربازان" ، روز سه شنبه " رونق تولید، حمایت مردمی و خود باوری " ، روز چهارشنبه "بصیرت، دشمن شناسی، ولایتمداری و دفاع همه‌جانبه" ، روز پنجشنبه " شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان" ، روز جمعه "معنویت، وحدت ملی، خانواده و ورزش همگانی" ، روز شنبه "رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران" و روز یکشنبه با عنوان " فرماندهان، پیشکسوتان و مسئولان" نامگذاری شده است. 

1484

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =