۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 2365
کد خبر: 83485265
۰ نفر

برچسب‌ها

تامین کودهای کشاورزی موردنیاز کشور از تولیدکنندگان داخلی

تهران- ایرنا - عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: کودهای کشاورزی مورد نیاز کشور از جمله پتاسه، فسفاته و اوره برای سال زراعی جدید به منظور حمایت از تولید، از شرکت های داخلی خریداری می شود.

« حمید رسولی » روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره مناقصات تامین کود از منابع داخلی که اخیرا توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی صورت گرفته است افزود: این شرکت با برگزاری مناقصات مستمر و برنامه ریزی شده بخشی از نیاز کشور به کودهای فسفاته و پتاسه را از تولیدکنندگان داخلی تامین کرده است.

وی اظهارداشت: در هفته جاری پنج قرارداد، برای تامین کودهای فسفاته و چهارقرارداد، برای تامین کودهای پتاسه با شرکت های معتبر داخلی تولیدکننده کود نهایی شده است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تصریح کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در ادامه سیاست های خود برای تامین کودهای کشاورزی با اولویت تولیدکنندگان داخلی نسبت به برگزاری مناقصات تامین کودهای کشاورزی در هفته آتی اقدام کرده است.

وی گفت: سیاست حمایت از تولیدکنندگان داخلی کودهای کشاورزی محدود به تولیدکنندگان کودهای پتاسه و فسفاته نیست و این شرکت در سال جاری نسبت به انعقاد تفاهمنامه همکاری با ۲۵ شرکت معتبر داخلی اقدام کرده است که این فرصت مناسبی برای شرکت های داخلی است.

۲۱۰ قلم کود توسط شبکه های کارگزاری توزیع می شود

رسولی افزود: بنابراین حدود ۲۱۰  قلم انواع کودهای مورد نیاز کشاورزان  از طریق شبکه کارگزاران توزیع نهاده های کشاورزی به کشاورزان عرضه می شود.

وی ادامه داد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون با هدف معرفی محصولات این شرکت ها به کارگزاران توزیع نهاده ها، کشاورزان، کارشناسان ترویج و سایر ذینفعان کودهای کشاورزی ۲۰ همایش یک روزه در سراسر کشور برگزار کرده که به دلیل استقبال صورت گرفته قرار است تا پایان سالجاری تعداد این همایش ها به ۴۰ مورد برسد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: تحویل کود اوره از طریق شرکت های پتروشیمی داخلی به نحو قابل قبولی در حال انجام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =