۶۰ هزار نفر از خراسان رضوی برای شرکت در پیاده روی اربعین ثبت نام کردند

مشهد- ایرنا- تاکنون ۶۰ هزار متقاضی شرکت در پیاده روی اربعین امسال از استان خراسان رضوی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون ۶۹۳ هزار و ۹۲۹ نفر در کشور برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی در سامانه سماح سازمان حج و زیارت ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶۰  هزار نفر مربوط به استان خراسان رضوی هستند.

محمدصادق براتی افزود: استان تهران با ۱۰۶ هزار نفر و استان خوزستان با ۷۰ هزار نفر ثبت نام کننده رتبه های اول و دوم کشور در این زمینه را کسب کرده اند.

وی اظهار داشت: تاکنون برپایی ۶۵ موکب در کشور عراق از سوی استان خراسان رضوی برای پذیرایی از زائران حسینی در راهپیمایی بزرگ اربعین قطعی شده که این تعداد تا ۷۰ موکب افزایش می یابد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: پیش بینی می شود ۱۰۰ هزار متقاضی شرکت در پیاده روی اربعین امسال از استان خراسان رضوی ثبت نام کنند که تدابیر لازم برای میزبانی و پذیرایی از این تعداد اندیشیده شده است.

وی افزود: سهمیه تعیین شده امسال از سوی ستاد اربعین برای استان خراسان رضوی ۹۷ هزار و ۸۰۰ تغذیه روزانه و ۹۲ هزار و ۶۵۰ اسکان می باشد که در برنامه ریزی های انجام شده ظرفیت اسکان برای ۱۰۰ هزار نفر و تغذیه برای ۱۲۰ هزار نفر فراهم شده است.

زائران متقاضی برای تشرف پیاده به کربلا و زیارت بارگاه مطهر حضرت امام حسین (ع) در روز اربعین در سامانه سماح ثبت نام و ساماندهی می شوند.

۷۴۹۶/۶۰۵۳

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha