۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83485184
۰ نفر

برچسب‌ها

ورود گردشگران به داورزن افزایش یافت

سبزوار- ایرنا- شمار گردشگران شهرستان داورزن در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۵۰ گردشگر از آثار تاریخی و چاذبه های طبیعی این شهرستان دیدن کردند.
محمد عبدالله زاده ثانی افزود: بیشترین بازدیدها مربوط به مجموعه آثار تاریخی مزینان شامل کاروانسرا، آب انبار و کویر، روستای کاهک، آبشار منطقه بفره و دیگر کاروانسراها بوده است.
وی اظهار داشت: کویر مزینان شهرستان داورزن با چشم اندازهای طبیعی و تنوع زیستی یکی از ظرفیتهای ویژه گردشگری داورزن است که می‌تواند این شهرستان را از یک معبر ساده برای زائران و مسافران، به مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کند.
عبدالله زاده ثانی گفت: شهرستان داورزن با بهره مندی از آثار تاریخی و طبیعی فراوان، قرار گرفتن در مسیر جاده تاریخی ابریشم و جاده تهران - مشهد و عبور سالانه ۲۵ میلیون مسافر و زائر بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) شرایط مناسبی برای جذب گردشگران دارد.
وی افزود: آسیاب‌های آبی و بادی، کاروانسراهای تاریخی بین راهی، مساجد قدیمی، یخدان‌ها، آتشکده آذر برزین مهر، روستاهای قدیمی مزینان و باشتین، مناطق ییلاقی و آبشارهای منطقه بفره و کویر برخی از آثار تاریخی و طبیعی داورزن است.
شهرستان داورزن ۱۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی دارد که ۶۸ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
مرکز شهرستان ۲۱ هزار نفری داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
۸۱۴۵/۷۴۹۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =