ساختمان‎های عمومی و دولتی سیلزده لرستان در انتظار جبران خسارت

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: یکهزار و ۲۵۱ واحد ساختمان عمومی و دولتی در سیل امسال آسیب دیدند که تاکنون اعتباری برای جبران خسارت و یا بازسازی این اماکن اختصاص نیافته است.

غلامرضا آقامیرزایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۶۵ میلیارد تومان خسارت به این ساختمان ها وارد شده که تاکنون اعتبار جبرانی برای این میزان خسارت لحاظ نشده است.

وی ادامه داد: علیرغم خسارت سیل به ساختمان های عمومی و دولتی، خدمات این نهادها به مردم ارائه می شود اما باید در کوتاهترین زمان نسبت به تعمیر و یا بازسازی آنها اقدام کرد چراکه فضای مناسب و آبرومند ادارات بیانگر احترام به حقوق شهروندان است.

وی با بیان اینکه این رقم خسارت به هیات دولت اعلام شده تصریح کرد: تصمیم هیات دولت برای بازسازی مناطق سیلزده در مراحل ابتدایی بر طرح های زیرساختی دستگاههایی همچون راهداری، راه و شهرسازی، آبفا، آبفار و برق متمرکز بوده و تعمیر واحدهای دولتی در اولویت های بعدی قرار دارد.

سیل امسال ۱۰  هزار میلیارد تومان به زیرساخت های لرستان خسارت زد و ۳۵ هزار واحد مسکونی استان بر اثر این حادثه تخریب شده یا آسیب دیده اند.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =