۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 83485164
۷ نفر

برچسب‌ها

حضور نیکوکاران برای تداوم فعالیت تعلیم و تربیت  در سمیرم اجتناب ناپذیر است

اصفهان- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمیرم گفت: نظام تعلیم و تربیت در این شهرستان به سبب گستردگی محرومیت نیازمند کمک‌های خیران و افراد نیکوکار در زمینه‌های مختلف است.

محمد نادری سمیرمی روز یکشنبه همزمان با آغاز سال تحصیلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به حضور بنیاد برکت در سمیرم برای اولین بار اشاره کرد و افزود: امسال ۲ باب مدرسه این بنیاد درروستاهای فتح آباد و روستای کرده دان بخش پادنا احداث می‌شود.

وی گفت: علاوه بر این  ۲۰ نیکوکار دیگر نیز برای ساخت مدرسه در روستاها و مناطق سمیرم اعلام آمادگی کرده‌اند.

 نادری درباره وضعیت دانش آموزان نیازمند هم گفت: به مدیران هر ۱۶۹ مدرسه این نهاد در سمیرم  تاکید کرده‌ایم همه توان خود را برای کمک گرفتن از ظرفیت خیران به کار بگیرند و تا حد ممکن یاری دهنده خانوارهای ضعیف‌تر باشند.

همچنین شماری از دانش آموزان سمیرمی، بویژه در برخی محله های فقیرنشین و کم برخوردار این شهر و حتی تعدادی از روستاها، در این روزهای آغاز درس و مدرسه چشم انتظار کمک خیّران و افرادی هستند که می توانند کمک کنند.

تعدادی جوان سمیرمی نیز در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پویش‌هایی  برای جذب کمک‌های عمومی راه انداخته اند و به موضوع تامین بسته های لوازم التحریر، کیف، کفش و لباس مدرسه وارد شده اند.

بهنام سعیدی یکی از این جوانان سمیرمی است و به خبرنگار ایرنا گفت: در ۱۰ روز گذشته کمک‌های خوبی از طریق شبکه های اجتماعی جذب شده اما باز هم هستند خانواده هایی که مشکل دارند.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر لوازم و وسایل ضروری مدرسه، تامین سبد غذایی را نیز در دستور کار داریم و امیدواریم با کمک مردم و نیکوکاران بتوانیم در بحث تغذیه نیز کارهایی انجام دهیم.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سمیرم نیز گفت: ۳۸۴ دانش آموز و ۱۰۴ دانشجو زیر پوشش کمیته امداد هستند و همچنین ۲ هزار و ۶۶۵ خانوار معیشت بگیر (غیرتحت پوشش) مساعدت دریافت می کنند.

علی قربان افشاری اظهار داشت: مایحتاج تحصیلی شامل کیف، کفش و نوشت افزار به فراگیران تحت پوشش این نهاد ارائه شده است.

  شهرستان ۱۰۰ هزار جمعیتی سمیرم که بیش از ۱۲۰ روستا و شش شهر دارد و جمعیت عشایری ۳۰ هزار نفری را هم در خود جای داده، حدود ۱۱ هزار دانش آموز دارد.

این شهرستان در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

۶۰۲۲/ ۷۱۴۷/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =