از راه‌اندازی پلیس امنیت اقتصادی در گمرکات تا کشف اشیاء عتیقه در گرگان

استان‌ها- ایرنا- برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس، آغاز فعالیت پلیس امنیت اقتصادی در گمرک، کشف اشیاء عتیقه هزارساله در گرگان، خطر سیلاب در کمین کرخه، سهم ۳۰ درصدی کارآفرینان در ایجاد اشتغال، برکناری شهردار خرمشهر و قدردانی رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در مدیریت شهری تهران در پیگیری حذف نام شهدا از مهمترین اخبار استانها در شبانه روز گذشته بود.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین آن‌ها منتشر می‌شود:
 

برگزاری رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور
به مناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ملت ایران، امروز آیین رژه نیروهای مسلح در مراکز همه استان‌های کشور برگزار شد؛ علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که سخنران این آیین در بندرعباس بود، گفت: جمهوری اسلامی ایران با همه کشورهای منطقه دوست وبرادر است و رژیم صهیونیستی دشمن اصلی مسلمانان به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با حمایت از ملت های عراق و سوریه چشم ترویست را کور کرده و داعش را در منطقه شکست دادند.

کشف ۹۸۱ شی عتیقه یک‌ هزار ساله در گرگان
بنا بر اعلام فرمانده نیروی انتظامی گلستان، ۹۸۱ قلم شی عتیقه یک‌ هزار ساله از جمله پیکره، سکه و دستبند در مخفیگاه دو قاچاقچی در گرگان کشف شد.
بر اساس اعلام کارشناسان اداره میراث فرهنگی ارزش این اشیای یک‌هزار ساله بیش از سه میلیارد ریال برآورد شده است.

آغاز فعالیت پلیس امنیت اقتصادی در گمرکات
امروز با استقرار نخستین یگان پلیس امنیت اقتصادی در گمرک شهید رجایی بندرعباس، استقرار نیروی انتظامی در گمرکات کشور آغاز شد.
بر اساس اعلام جانشین فرمانده نیروی انتظامی ۱۵۷مبداء گمرکی در کشور وجود دارد که تا پایان امسال پلیس در ۱۳مبداء گمرکی مستقر خواهد شد.

آمادگی اصفهان برای میزبانی از گردشگران خارجی
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، تمهیدات ویژه ای برای میزبانی از گردشگران خارجی در زمان اوج حضور آنان در این شهر در نظر گرفته شده است.
نیمه دوم هر سال از نظرگردشگری سرآغازی برای این استان محسوب می‌شود، در نیمه نخست سال شمار بیشتری از گردشگران هموطن به اصفهان سفر می‌کنند، و در فصل پاییز بویژه تا نیمه اول آذر با حضور بیشتر گردشگران خارجی روبه رو می‌شویم.

درخواست انبوه سازان برای مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن
محمود پژوم عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان گفت: برای اینکه طرح اقدام ملی مسکن موفقیت آمیز باشد و انبوه سازان از مشارکت در این بخش استقبال کنند، وزارت راه و شهرسازی باید به اصلاح قوانین در این زمینه توجه کند.
بنابراین در گام نخست باید قانون پیش فروش مسکن اصلاح شود زیرا قانون فعلی در این زمینه مشکلاتی را برای انبوه سازان بوجود آورده و باعث شده آنان از مشارکت در اجرای طرح های بزرگ عقب نشینی کنند.

ایران یکی از مقاصد بزرگ سرمایه‌گذاری در جهان 
به گفته و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، کشور پهناور ایران به خاطر وضعیت بازار و نیروی انسانی حرفه‌ای یکی از مقاصد بزرگ سرمایه گذاری در جهان محسوب می‌شود.
آنطور که سیدعلی محمد موسوی در بازدید از یک واحد تولیدی در شهر صنعتی البرز گفته، مشوق‌های سرمایه گذاری در جلب و جذب سرمایه گذاران خارجی تاثیر به سزایی دارد.

سهم کارآفرینان در اشتغال‌های جدید ۳۰ درصد است
عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سال‌های اخیر بخش قابل توجهی از اشتغال کشور توسط کارآفرینان انجام می‌شود، گفت: سهم کارآفرینان در اشتغال‌های جدید کشور ۳۰ درصد است.

۲،۲ میلیون متر مربع پروژه عمرانی در حال احداث است
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع پروژه‌ی عمرانی در دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم در دست احداث است.
محمد تقی نظرپور  افزود: این پروژه ها با متوسط پیشرفت فیزیکی ۴۰ تا ۵۰ درصد در حال اجرا است که برخی پروژه ها قرار است در بهمن امسال به بهره برداری برسد.

سیلاب همچنان پایین دست کرخه را تهدید می‌کند
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان نسبت به کم بودن تاب‌آوری رودخانه کرخه در مقابل سیلاب هشدار داد و گفت: رودخانه کرخه همچنان توان عبوردهی جریان‌های عادی را ندارد و در صورت اجرا نشدن کانال سیلاب‌بر، ممکن است بخش هایی از این حوضه در زمان سیلاب، با مشکل روبه‌رو شود.

تشکر از مدیران شهری پایتخت در پیگیری موضوع حذف نام شهدا
 سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از شهردار و رییس شورای اسلامی شهر تهران به دلیل حساسیت و توجه ویژه به موضوع حذف نام شهدا از خیابان‌ها قدردانی کرد.
وی در جلسه شورای شهر ابراز امیدواری کرد که در آینده با هوشیاری و مواظبت شاهد این دست از اتفاقات ناپسند نباشیم.

شهردار خرمشهر برکنار شد
شورای اسلامی خرمشهر داود دارابی شهردار این شهر را به دلیل سکونت نداشتن در محل خدمت برکنار کرد.
در این نشست پس از عزل شهردار، عزیز ساعدی به عنوان سرپرست شهرداری خرمشهر انتخاب شد؛ شهردار معزول خرمشهر از آذرماه ۹۶ این مسئولیت را بر عهده داشته است.

گزارش مراکز استان ها

"قصرشیرین یادآور روزهای حماسه و ایثار" عنوان گزارشی از دفتر قصرشیرین که به مناسبت هفته دفاع مقدس منتشر شده و آورده است شهرستان مرزی قصرشیرین در غربی‌ترین نقطه ایران اسلامی، نقطه شروع و پایان جنگی هشت ساله و یادآور روزهای حماسه و ایثار رزمندگانی است که در دفاع از این آب و خاک جانانه درخشیدند و اجازه ندادند که یک وجب از این سرزمین مقدس به دست دشمن متخاصم و بعثی بیفتد.

اهواز گزارشی با عنوان "حادثه تروریستی ۳۱ شهریور ماه اهواز و تیری که به سنگ خورد" منتشر کرده و در آن به حادثه خونین تروریستی ۳۱ شهریور سال گذشته پرداخته که ۲۴ نفر از جمله یک کودک به شهادت و تعدادی نیز مجروح شدند. 

"مصادره باغ‌های متخلفان در فارس، پایان‌بخش فساد است؟" عنوان گزارشی از شیراز به به وضعیت مصادره باغ‌ها و ویلاهای خارج شهر در استان فارس که فساد یا تخلف در آن‌ها صورت می‌گیرد پرداخته است .

تبریز گزارشی با عنوان "چشم امید گندم‌کاران به حمایت دولت" منتشر کرده و در آن آورده است تاخیر در اعلام قیمت خرید تضمینی گندم و پایین بودن قیمت اعلامی نسبت به بازار، افزایش قیمت بذر، کودشیمیایی و ماشین آلات کشاورزی و پرداخت نشدن به موقع پول خرید تضمینی از جمله مشکلات پیش پای کشاورزان و گندم‌کاران آذربایجان‌شرقی است که این روزها چشم خود را به حمایت دولت، برای برون رفت از این مشکلات دوخته‌اند.

" کودکان کار در حسرت یک مهر نو" عنوان گزارش گچساران که به مناسبت آغاز فصل بازگشایی مدارس به وضعیت کودکان کار د این استان پرداخته است .

یزد گزارشی با عنوان "رونق کشاورزی در خشک‌ترین اقلیم ایران" با چاشنی مدیریت یزدی" منتشر و نوشته است یزد به عنوان یکی از استان‌های کویری کشور، از نظر بهره وری مناسب از منابع آب در کشت محصولات باغی و زراعی، عملکرد مناسبی داشته و کشاورزان این استان که همواره با محدودیت آب مواجه بوده‌اند، شیوه‌های مناسبی را در طول تاریخ برای استفاده از مایع حیات به کار بسته‌اند.
" دفاع مقدس گنجینه‌ای از فرماندهان متعهد و خلاق" عنوان گزارشی از مرکز اصفهان است که به مناسبت هفته دفاع مقدس به بازخوانی نقش فرماندهان در جبهه های حق علیه باطل پرداخته است.
۱۳۵۴/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =