روحیه دفاع مقدس تداوم نظام را تضمین می‌کند

همدان - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: امروز فرهنگ دفاع مقدس بسیار ارزشمند است چرا که روحیه‌ای که خرمشهر را آزاد کرد می‌تواند استمرار نظام را نیز تضمین کند.

سردار مظاهر مجیدی روز یکشنبه در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: ماحصل هشت سال دفاع مقدس رسیدن به این شعار امام راحل بود که "ما می‌توانیم".

وی با توصیه به جوانان نسبت به مطالعه حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان در جنگ تحمیلی افزود: مطالعه درس‌های دفاع مقدس بیانگر پابرجا ماندن نظام اسلامی است. 

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: امروز کشور به روحیه جهادی که جنگ را به پایان رساند نیاز دارد، روحیه مقاومت در برابر تهاجم دشمن و استکبار  می‌تواند برای نظام اسلامی راهگشا باشد. 

سردار مجیدی با بیان اینکه دفاع مقدس برگرفته از تعالیم دینی و فرهنگ عاشورا است اضافه کرد: اطاعت محض از ولایت فقیه برای حفظ نظام لازم و ضروری است و این را باید بدانیم که فروپاشی آمریکا از هر روز بیشتر نزدیک شده است. 

وی گفت: دشمنان پس از پیروزی انقلاب و محقق شدن شعارهای انقلاب که بر چهار رکن استقلال، آزادی، جمهوری و اسلامی استوار بود، احساس خطر کردند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان بیان کرد: دشمنان برای فروپاشی، انحراف و نابودی نظام از تمامی ابزارهای استفاده کردند و در سی و یکم شهریور از صدام برای ساقط کردن ایران بهره گرفتند.

سردار مجیدی یادآوری کرد: صدام با تمامی نیرو در سی و یکم شهریور ۵۹ به ایران حمله کرد با این تصور که در کمتر از یک هفته می‌تواند این کشور را ساقط کند.

وی خاطر نشان کرد: پس از ۳۵ روز خرمشهر به دست دشمن افتاد و از رییس جمهور وقت برای مسلح کردن نیروها امداد طلبیده شد و کم کاری رییس جمهوری وقت موجب شد دشمن برخی شهرهای کشور را تصرف کند. 

سردار مجیدی ادامه داد: آنها درصدد تجزیه و جدا کردن خرمشهر بودند و این شهر ۵۷۵ روز دست دشمن بود و آنها برای حفظ آن از تمام توان بهره گرفتند اما وقتی امام راحل فرمود که خرمشهر باید آزاد شود از اوایل سال ۶۰ حمله به دشمن آغاز و در نهایت آزاد شد.

۷۵۲۶/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =