محیط یادگیری دانش آموزان باید سرشار از شور و شوق باشد

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: باید محیط یادگیری دانش‌آموزان سرشار از شور و شوق باشد و فرزندان ایران برای آمدن به مدرسه منتظر باشند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز یکشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی غنچه ها و شکوفه ها در دبستان پسرانه تشیع افزود: امید است روزهای خوشی در انتظار این فرزندان باشد چون آینده کشور به دست این افراد است.
وی خاطرنشان کرد: نبض اصلی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی زده می شود و مطالعات متعددی اثبات کرده است اگر یک جامعه ای به جای توسعه آموزش عالی، آموزش ابتدایی را توسعه دهد برای پیشرفت کشور موثرتر است و سرمایه گذاری برای این دوره از سرمایه گذاری برای آموزش عالی تعیین کننده تر است.
وی تصریح کرد: مطالعات بین المللی تاثیر تربیت در دوره کودکی را مورد تاکید دارد همانطوری که مطالعات دینی هم بر این موضوع تاکید دارد و همه می دانیم که بچه ها در دوره ابتدایی زمینه های یادگیری زیادی دارند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: قدرت فراگیری آنها به گونه ای است که خانواده ها شگفت زده می شوند و مدرسه باید استمرار این شگفت زدگی را داشته باشد و باید فضای مدرسه را برای تعلیم و تربیت مناسب بچه ها داشته باشیم.
حاجی میرزایی ادامه داد: هرچقدر برای تربیت این نسل تلاش شود سرمایه گذاری بهتر انجام می‌گیرد. معلمان ابتدایی با رفتار به دانش آموزان درس می دهند و باید محیط یادگیری سرشار از شوق باشد و افراد برای آمدن به مدرسه منتظر باشند تا یادگیری هم سرشار از شوق باشد.
وی ابراز امیدواری کرد با تلاش و کوشش همه معلمان هیچ فردی در سنین تحصیل، امکان آموزش نداشته باشد و ما تلاش کردیم فرصت آموزش را برای همه دانش آموزان فراهم کنیم. هرچه قدر تعامل و ارتباط خانواده و مدرسه بیشتر باشد جریان تربیت فرزندان بهتر رقم می خورد.
سال تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی با عنوان غنچه ها و شکوفه ها امروز یکشنبه ٣١ شهریور در دبستان پسرانه تشیع آغاز شد.
در این مراسم که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش حضور داشت، دانش آموزان پسر این دبستان با شور و شوق  فراوانی به استقبال سال تحصیلی جدید رفتند.
براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ١۴ میلیون و ۶٠٠ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید سال تحصیلی خود را آغاز خواهند کرد.
همچنین بیش از هشت میلیون نفر از دانش آموزان در مقطع ابتدایی درس خواهند خواند امروز یک میلیون و ۴۶۱ هزار کلاس اولی و حدود ۴۸۵ هزار و ۸۸۱ نوآموز پیش دبستانی در سراسر کشور تحصیل خود را در ۶۵هزار و ۳۸۸ مدرسه ابتدایی که ۳۹ هزار و ۸۷۲ مورد آن روستایی هستند شروع می‌کنند و برای اولین بار در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =