سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها آغاز شد

تهران- ایرنا- سال تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی با عنوان غنچه ها و شکوفه ها امروز یکشنبه ٣١ شهریور در دبستان پسرانه تشیع آغاز شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، در این مراسم که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش حضور داشت، دانش آموزان پسر این دبستان با شور و شوق فراوانی به استقبال سال تحصیلی جدید رفتند.
براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش ١۴ میلیون و ۶٠٠ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید سال تحصیلی خود را آغاز خواهند کرد.
همچنین بیش از هشت میلیون نفر از دانش آموزان در مقطع ابتدایی درس خواهند خواند امروز یک میلیون و ۴۶۱ هزار کلاس اولی و حدود ۴۸۵ هزار و ۸۸۱ نوآموز پیش دبستانی در سراسر کشور تحصیل خود را در ۶۵ هزار و ۳۸۸ مدرسه ابتدایی که ۳۹ هزار و ۸۷۲ مورد آن روستایی هستند شروع می‌کنند و برای اولین بار در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.
عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران در این مراسم گفت: این فرزندان ما نونهالان سرمایه های آینده کشور هستند و همه ما موظفیم در قبال توسعه و رشد و پرورش استعدادهای این دانش آموزان کوشا باشیم تا به وظیفه خودمان عمل کنیم.
وی تصریح کرد: در تهران ١٠۴ هزار دانش آموز کلاس اولی در ٢٠ هزار کلاس درس سال تحصیلی خود را آغاز می کنند.
فولادوند ادامه داد: حوزه آموزش ابتدایی تحول خوبی را آغاز کرده است و فرزندان این سرزمین ۶ ساعت در مدرسه هستند و تداوم تعلیم و تربیت باید در خانه باشد و اگر ارتباط خوب با مدرسه داشته باشد تداوم این تعامل را خواهیم داشت./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =