۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۲
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83484940
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۹ هزار تن پیاز در سرباز برداشت شد

زاهدان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: امسال از سطح هزار و ۴۰۰هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان ۴۹ هزار تن پیاز برداشت شد.

سعید نارویی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیاز برداشت شده شهرستان سرباز علاوه بر تامین نیاز داخلی سیستان و بلوچستان به استان‌های کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی و تهران ارسال شد.

وی ادامه داد: در سال زراعی جاری نیز کار کشت پیاز بصورت نشایی در زمین‌های کشاورزی منطقه در حال انجام است به طوریکه پیش‌بینی می‌شود بیش از هزار و ۷۰۰ هکتار پیاز در سرباز کشت شود.

مدیرجهاد کشاورزی سرباز افزود: بدلیل شرایط اقلیمی مناسب خزانه‌گیری برای تولید نشای پیاز در مرداد انجام و کار انتقال آن به زمین اصلی نیز در شهریور آغاز و تا پایان مهر ادامه دارد.
وی عمده پیاز تولیدی سرباز را از نوع ارقام محلی ذکر کرد و اظهار داشت: پیاز این شهرستان در راستای طرح استمرار و برای تنظیم بازارهای داخلی کشور کشت می‌شود.
به گزارش ایرنا، دشت پیشین شهرستان سرباز به دلیل دارا بودن آب و هوایی مناسب و خاک حاصلخیز قطب عمل‌آوری محصولات زراعی و باغی خارج از فصل و انواع میوه‌های گرمسیری در جنوب سیستان و بلوچستان است.
سرباز یکی از زیباترین نقاط دیدنی ایران زمین به شمار می‌رود که در امتداد رود بزرگ سرباز قرار داشته و محصولات آن از خرما گرفته تا برنج دارای تنوع بسیاری است.
شهرستان سرباز از توابع سیستان و بلوچستان در فاصله حدود ۵۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.
۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =