خراسان رضوی محل امن و مناسب برای سرمایه گذاری است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: این استان محل امن و مناسب برای سرمایه گذاری است و از همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این زمینه دعوت می کنیم.

علیرضا رزم حسینی شنبه شب در مراسم رونمایی از پوستر همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی و سومین نمایشگاه اختصاصی صنعت گردشگری، غذا و شیرینی در مشهد افزود: این اهمیت به خاطر حضور ۴۰ میلیون زائر است که به برکت حضرت امام رضا (ع) به این استان سفر می کنند و مورد توجه همه عالمیان است.

وی اظهار داشت: در حال رایزنی برای حضور رئیس جمهوری و مقامات عالی رتبه کشور در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی هستیم.

وی گفت: امیدوارم این حرکت های اقتصادی که در استان پیگیری می شود و شایسته یک الگوی حکومتی است با همراهی مردم به خوبی به سرانجام برسد.

مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به ارتباطی که این مجموعه با سرمایه گذاران خارجی دارد به دنبال معرفی پروژه های استان به مخاطبان سرمایه گذار هستیم.

حسن فاضل خیاط افزود: قصد داریم ضمن دعوت از سرمایه گذارانی که در گذشته با این استان  همکاری داشته اند و همچنین با توجه به ارتباطات خوبی که با کنسولگری های کشورمان در خارج از کشور انجام شده است از سرمایه گذران جدید، برای طرح ها و برنامه های توسعه ای که به تازگی برای استان تعریف شده است در این همایش دعوت نمائیم.

وی ادامه داد: با حضور این افراد می توانیم به کمک طرح ها و پروژه های دستگاه های اجرایی استان برویم تا آنها را وارد فاز اجرایی کنیم.

وی گفت: با توجه به طرح های تعریف شده در سطح های کوچک، متوسط و کلان از سرمایه گذاران خارجی دعوت به عمل می آید.

معاون سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی سازمان اقتصادی رضوی هم به خبرنگار ایرنا گفت: این سازمان با توجه به ارتباطات بین المللی خود برای کمک به حل مشکلات اقتصادی موجود در کشور برنامه هایی در دست اجرا دارد.

امیر رضا رجبی افزود: آستان قدس رضوی می تواند در داخل و خارج از کشور به عنوان سرمایه گذار و سرمایه پذیر در پروژه ها حضور داشته باشد.

وی اظهار داشت: به دلیل علاقه ای که بسیاری از سرمایه گذاران کشورهای همسایه به آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) دارند، برخی از آنها اعلام کرده اند که نمی خواهند دوستداران این امام در ایران دچار مشکل اقتصادی باشند و با این نگاه که صرفا اقتصادی نیست بلکه انسان دوستانه است برای حل مشکلات ایران و استان خراسان رضوی اقدام می کنند.

رجبی گفت: همچنین این سازمان توانسته است ارتباطات خوبی با مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت برقرار کند و از طریق افراد و کانالهایی که در خارج از کشور هستند برنامه هایی برای گره گشایی از مشکلات کشور اجرایی کند.

وی افزود: این سازمان در حوزه های خاصی که با سلامت مردم و زیر ساخت های کشاورزی و غذایی و همچنین حوزه شرکت های توسعه اقتصاد کلان کشور مرتبط است سرمایه گذاری می کند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی سازمان اقتصادی رضوی اظهار داشت: در حوزه دارو توانسته ایم انحصار شرکت های خارجی را بشکنیم و داروهای نو ترکیب را نیز برای حل مشکلات دارویی کشور تولید نمائیم.

وی ادامه داد: در زمینه زیر ساخت های کشاورزی شامل بذر و نهال نیز سرمایه گذاریهایی انجام شده است تا نیاز کشور به خارج در این زمینه قطع شود.

رجبی گفت: در منطقه ویژه اقتصادی سرخس که در حال تبدیل شدن به منطقه آزاد است به دلیل فراهم بودن زمین فراوان و مناسب و همچنین ایجاد زیر ساخت های لازم برای حمل و نقل ریلی و فرودگاهی امکان جذب سرمایه گذار وجود دارد.

مدیر اجرایی همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش سعی می شود ارتباط مناسبی بین سرمایه گذار و سرمایه پذیر برقرار شود تا مذاکرات و تفاهم نامه ها، به عقد قرارداد منجر گردد.

آرزو رجب پور افزود: برای برپایی این همایش دعوت از ایرانیان مقیم خارج از کشور در دستور کار است و پیش بینی شده است حدود ۲۰۰ نفر به  نمایندگی از ۲۰۰ مجموعه سرمایه گذاری خارجی از ۲۹ بهمن تا اول اسفند سال جاری در این همایش شرکت کنند.

وی اظهار داشت: سومین نمایشگاه اختصاصی صنعت گردشگری، غذا و شیرینی در مشهد نیز پس از سه دوره برگزاری امسال با حجم بیشتری از میهمانان بین المللی و تجّار و رایزن های کشورهای خارجی روبروست.

وی گفت: در این نمایشگاه  حدود ۱۰۰ میهمان خارجی از هفتم تا ۱۰ آذر ماه سال جاری حضور خواهند داشت.  

۲۰۳۰/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =