۳۸ درصد اعتبارات امسال خراسان رضوی تخصیص یافت

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: مجموع اعتبارات جاری و عمرانی استان در سال جاری ۲ هزار و ۲۲۳ میلیارد تومان است که در ۶ ماه امسال ۸۵۰ میلیارد تومان معادل ۳۸ درصد تخصیص یافته است.

رضا جمشیدی شنبه شب در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: از کل اعتبارات امسال خراسان رضوی ۸۶۱ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات جاری با تخصیص ۴۸ درصد و هزار و ۳۶۲ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای با تخصیص ۳۲ درصد است.

وی با اشاره به توزیع و تصویب اعتبارات هزینه ای مربوط به مطالبات پاداش پایان خدمت بازنشستگان دستگاه های اجرایی تا پایان سال ۹۷ اظهار داشت: دستگاه های اجرایی در سال گذشته موفق به پرداخت کامل این مطالبات نشدند و پرداخت این مطالبات به سال جاری انتقال یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: در مجمون ۱۲۶ میلیارد تومان اعتبار پاداش پایان خدمات بازنشستگان دستگاه های اجرایی به استان های کشور ابلاغ شده که سهم خراسان رضوی از این مبلغ ۲۳ میلیارد تومان است اما اعتبار مورد نیاز استان در این بخش ۴۶ میلیارد تومان می باشد.

وی در باره اعتبارات ماده ۲۳ نحوه رسیدگی به تخلفات و جرایم رانندگی افزود: امسال ۱۶ میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان از مجموع اعتبارات عمرانی استان در قانون بودجه مصوب شد و در اختیار خراسان رضوی قرار گرفت که مربوط به جرایم رانندگی است.

وی اظهار داشت: ۱۱ میلیارد و ۳۸۸ میلیون تومان معادل ۷۰ درصد این اعتبارات در اختیار شهرداری ها و چهار هزار و ۸۸۰ میلیون تومان معادل ۳۰ درصد نیز در اختیار دهیاری های استان قرار گرفته است.

جمشیدی گفت: اعتبارات امسال استان در موضوع ماده ۲۳ نحوه رسیدگی به تخلفات و جرایم رانندگی تاکنون هیچ تخصیصی نداشته و هر سال نیز تخصیص در این حوزه کمتر از ۲۰ درصد بوده است.

وی افزود: امسال با توجه به ابلاغ آیین نامه اجرایی تبصره قانون بودجه، ۶۷۲ میلیارد و ۳۲۹ میلیون ریال برای این استان منظور شده که این میزان از مجموع ۱۲ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال اعتبار ۳۱ استان کشور بوده است.

وی اظهار داشت: این مبلغ با رعایت مفاد دستورالعمل شرایط واگذاری پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای جدید، نیمه تمام، تکمیل شده و آماده بهره برداری به بخش غیردولتی و در قالب یارانه تسهیلات و وجوه اداره شده به منظور ایجاد مشوق های لازم جهت واگذاری پروژه های اولویت دار به بخش خصوصی در استان قابل هزینه خواهد بود.

جمشیدی گفت: دستگاه های اجرایی خراسان رضوی تاکنون هیچ پروژه ای را به بخش خصوصی واگذار نکرده اند، این در حالی است که بیش از سه هزار پروژه نیمه تمام با اعتبار ۵۰ هزار میلیارد ریال در استان وجود دارد و پارسال دستگاه ها نسبت به واگذاری ۱۵۱ پروژه خود به بخش خصوصی به تفاهم رسیدند.

وی همچنین گروه های کاری پیشنهادی چهار کارگروه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی شامل کارگروه "اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری"، کارگروه "آموزش، پژوهش فناوری و نوآوری"، کارگروه "زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، امایش سرزمین و محیط زیست" و کارگروه "اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده" را مطرح کرد که به تصویب این شورا رسید.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: با توجه به شرایط نقدینگی در کشور و شرایط مناسب ماشین آلات تحت اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفت ساخت راه های روستایی و فرعی را به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منتقل کند.

محمد رضا اخوان عبداللهیان افزود: پروژه های نیمه تمام مربوط به ساخت راه های روستایی و فرعی توسط اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی انجام می شود اما پروژه های جدید در این حوزه به اداره کل راهداری واگذار خواهد شد.

۷۴۸۹/۶۰۵۳ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =