سرمربی تیم ملی کشتی آزاد: در کورس مدعیان هستیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران گفت: در کورس مدعیان هستیم و امیدوارم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تیم کشتی آزاد ایران یکی از سکوهای اول تا سوم را به خود اختصاص دهد.

«غلامرضا محمدی» شنبه شب پس از کسب مدال نقره توسط «علیرضا کریمی» در رقابت‌های قهرمانی جهان اظهار داشت: اگرچه از عملکرد تیم ملی کشتی ایران تا اینجای مسابقات جهانی رضایت دارم اما می‌توانستیم بهتر از این نتیجه بگیریم.

وی افزود: در سنگین وزن و حتی در وزن ۵۷ کیلوگرم امید به کسب مدال داشتیم اما با بدشانسی این اتفاق رخ نداد تا دستمان از مدال کوتاه بماند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران خاطرنشان کرد: «بهنام احسان‌پور»  توانایی حضور در فینال مسابقات را داشت اما بدشانسی آورد.

محمدی تصریح کرد: امیدواریم فردا بتوانیم با کشتی‌هایی که جوانان ما (حسن یزدانی و بهنام احسان‌پور) می‌گیرند به موفقیت‌های بزرگی رسیده و به مدال طلا و برنز برسیم.

دارنده چهار مدال نقره و برنز جهان تاکید کرد: در کورس مدعیان هستیم و امیدوارم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تیم کشتی آزاد ایران یکی از سکوهای اول تا سوم را بخود اختصاص دهد.

وی در پایان گفت: بعد از این مسابقات تمام تمرکز ما حضوری پر قدرت در المپیک توکیو است تا بتوانیم بهترین نتایج را به دست آوریم.

«علیرضا کریمی» به مدال نقره وزن ۹۲ کیلوگرم و  «یونس امامی» به مدال برنز وزن ۷۰ کیلوگرم رسیدند. «رضا اطری» نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم پنجم شد.   

فردا (یکشنبه) نیز «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم و «بهنام احسان‌پور» در وزن ۶۱ کیلوگرم به ترتیب در دیدار فینال و رده‌بندی باید به مصاف بروند.

پیش از این نیز «یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، «رضا افضلی» در وزن ۷۴ کیلوگرم و «امیرمحمد یزدانی» در وزن ۶۵ کیلوگرم که اوزان آنها المپیکی است، از دور رقابت‌ها حذف شده‌ بودند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای کسب سهمیه المپیک در این وزن‌ها باید در مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای و جهانی حضور یابد. کشتی آزاد ایران توسط «رضا اطری» در وزن ۵۷ کیلوگرم و «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم ۲ سهمیه المپیک کسب کرده است.

در پایان مسابقات شش وزن، تیم روسی با ۱۱۵ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و تیم های قزاقستان، ایران، گرجستان، ترکیه، آمریکا، هند و ژاپن به ترتیب با ۷۵، ۵۱، ۵۰، ۴۸، ۴۰، ۳۸ و ۳۲ امتیاز در جایگاه های دوم تا هشتم قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha