۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۱
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 83484786
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای اردبیل ۲۳ درجه سرد شد

اردبیل - ایرنا - دمای هوای اردبیل عصر شنبه با نفوذ زبانه‌های توده هوای سرد به شکل ناگهانی و در کمتر از یک ساعت ۲۳ درجه کاهش یافت.

به گزارش ایرنا، ساکنان اردبیل که امروز به خاطر نفوذ پشته ارتفاعی واقع در جلوی ناوه و وزش باد گرمیج ، دمای ۳۵ درجه بالای صفر را در ظهر تجربه کردند از عصر شنبه با تغییر ناگهانی جانب وزش باد به شمال شرق شاهد استقرار هوای سرد با دمای ۱۲ درجه شده‌اند.

رفته رفته با عمیق‌تر شدن این کم‌ارتفاع جوی بر سرمای هوا در منطقه افزوده شده و بارش‌ها از بلندی‌های شرقی منطقه اردبیل منتهی به گیلان آغاز و به تدریج به مرکز این استان نیز کشیده می‌شود.

مدیریت بحران اردبیل با توجه به دگرگونی‌های جوی و اطلاعیه هواشناسی از ساکنان این استان خواسته که موارد ایمنی مانند خودداری از قرارگیری در مسیرهای سیل‌خیز و بستر و حاشیه رودخانه‌ها و فضاهای باز و کوهپایه‌ها به خاطر دوری از خطرهای احتمالی سیلاب و رعدوبرق و تگرگ ، کنترل دمای اماکن عمومی و مرغداری‌ها و گلخانه باتوجه به در پیش بودن هوای سرد و خودداری از کوهنوردی، احتیاط در رانندگی در جاده‌های مه‌آلود و خیس و مواردی از این قبیل را رعایت کنند.

در شامگاه شنبه آسمان اردبیل تمام ابری با وزش باد با بیشینه سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت و در بعضی نقاط مه‌آلود است.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی از هوایی بسیار متغیر برخوردار است. در بعضی از سال‌های استثنایی در اواسط و یا اواخر مهر هوای سرد و برفی در این شهرستان حاکم می‌شود.

۶۰۱۹/۶۰۱۶

   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =