۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83484774
۰ نفر

برچسب‌ها

کارآفرینی دانش‌آموزان، محور فعالیت وزارت ورزش است

یزد - ایرنا - مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: کارآفرینی دانش آموزان محور فعالیت این وزارتخانه است که با همکاری فرهنگیان در کشور پیگیری و اجرایی می‌شود.

میرحسین آل اسحاق روز شنبه  در کارگاه آموزشی و توانمندسازی معلمان درس کارآفرینی و اشتغال  در یزد گفت: در این خصوص کتاب‌های مناسبی تدوین شده و برای معلمان،  دوره‌های دانش‌افزایی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اشتغال و رونق تولید در گرو کارآفرینی است که باید از مدارس و بین دانش‌آموزان با همکاری فرهنگیان فراهم شود.

این مسئول در بازدید از این کارگاه با تشریح سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان در حوزه کارآفرینی بر اهمیت نقش معلمان در ترویج مفاهیم این حوزه و تغییر نگرش جامعه نسبت به مساله اشتغال تاکید کرد.

همچنین مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: ،در راستای حمایت از طرح‌های خلاقانه، سمن‌های جوانان در حوزه کارافرینی تشکیل شده و باید بیش از پیش در این حوزه مهم ورود کنند و طرح‌های نو   را در این زمینه ارائه کنند تا مورد حمایت قرار گیرند و گام بلندی در کارآفرینی برداشته شود.

 کارگاه یادشده با هدف توانمندسازی معلمان درس کارافرینی پایه دهم متوسطه توسط جمعیت مردم نهاد نوآوران جوان مهراندیش از سمن‌های فعال جوانان استان  در چهار دوره برنامه‌ریزی شده که تاکنون سه مرحله از این طرح با حضور معلمانی از استان‌های یزد، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان اجرا شده است.

استان یزد ۲۵۰ هزار دانش آموز دارد.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =