سالانه ۱۲۰۰کیلومتر جاده چهار خطه در کشور احداث می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش دولت برای توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای گفت: سالانه یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر محور چهار خطه در کشور احداث و تحویل داده می‌شود.

خیرالله خادمی روز شنبه در سفر به شهرکرد در دیدار از طرح چهارخطه شهرکرد به بروجن در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در دولت دوازدهم احداث ۷ هزار و ۸۰۰کیلومتر چهارخطه در کشور در آغاز شده است و هم‌اکنون در دست اجراست.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ طرح ریلی در کشور در دست اجراست، اظهار داشت: در دولت دوازدهم ۳هزار و ۴۱۰ کیلومتر احداث خط ریلی در کشور آغاز شده است و ۹۳ کیلومتر از این میزان مختص خط ریلی اصفهان به شهرکرد است.

 مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: سالانه به طور متوسط ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر خط ریلی در کشور نیز تکمیل و تحویل داده می شود.

خالدی اظهار داشت: تا پایان دولت دوازدهم طرح احداث خط ریلی های در دست اجرا تکمیل خواهد شد.

به گفته وی، برای اجرای فاز دوم خط ریلی شهرکرد ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه از تحویل نخستین محموله‌های ریل تولید داخل کشور توسط ذوب آهن اصفهان خبر داد و گفت: از ۸۰ سال گذشته ریل های مورد نیاز برای اجرای طرح های ریلی در کشور تولید نمی شد، که با راه اندازی خط تولید این طرح در ذوبل آهن اصفهان به خودکفایی در تولید ریل رسیدیم.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان چهارمحال وبختیاری از اجرای طرح های چهار خطه شهرکرد به بروجن و همچنین محور لردگان دیدن کرد.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =