۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۷
کد خبرنگار: 1550
کد خبر: 83484675
۰ نفر
همایش ملی اصول آزادکاری در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

انزلی-ایرنا-همایش ملی آزادکاری یا خود اشتغالی ( freelancing)  با حضور بیش از پنج هزار نفر با ده سخنرانی و شش کارگاه آموزشی در کنار نمایشگاه  در مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی برپا شد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مرکز همایش ها و نمایشگاه های این منطقه در روزهای 28 و 29 شهریورماه جاری میزبان افزون بر 5 هزار نفر از علاقمندان به آزادکاری و خوداشتغالی از سراسر کشور بود.

براین اساس در روز اول همایش علاوه بر تبیین انقلاب پادکست فارسی:‌ فریلنسینگ محتوا در قالب یک پنل تخصصی به صورت "گیک ‌تاک" موضوعات آنچه که فریلنسرها در ارتباط نیاز دارد، امنیت شغلی، همه برنده نیستند، رقابت با انقراض، سقوط از دره و جوراب‌ات را قورت بده! از سوی سخنرانان در سالن A مطرح شد و کارگاه های اشتباهات رایج در فریلنسینگ، چگونگی استفادۀ بهتر از توییتر برای فریلنسرها، چگونه از قطار جا نمانیم؟ و تولید و ویرایش ویدیو و درآمدزایی نیز در سالن B مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه برگزار شد.

در روز دوم همایش سخنرانان در خصوص اهمیت شیوه زندگی (لایف‌استایل) برای فریلنسرها، بازاریابی (مارکتینگ) برای فریلنسرها، برقراری ارتباطات پویا، برای شرکت کنندگان صحبت کردند و در کارگاه های سالن B نیز ورود به دنیای عکاسی، چگونه محتوا پولساز باشد، کارگاه کسب درآمد از گوگل ادز برای فریلنسرها و مهارت‌های مورد نیاز یک طراح محصول، آموزش داده شد.

نکته جالب توجه این همایش برگزاری پنل پادکست ایرانی: صدای جدید دنیای ما، ارتفاع پست، فریلنسینگ و کار داوطلبانه و "گیک ‌تاک" بود که در سالن A با استقبال شرکت کنندگان مواجه شد.

بنابراین گزارش بزرگترین همایش فریلنسینگ کشور اصول فریلنسینگ را در قالب محورهای آموزش اصول اولیه، توانمندسازی خانم‌های خانه‌دار، توانمندسازی، گسترش فرهنگ خود اشتغالی، توانمند سازی معلولان و گسترش محدوده جغرافیایی فریلنسینگ برای علاقمندان به خوداشتغالی و آزادکاری ارائه کردند.

برگزاری نمایشگاه فریلند با حضور بیش از ۵۰ استارتاپ و شرکت های فعال در این حوزه، مهمترین بخش جنبی دومین همایش ملی فریلند را تشکیل می داد که در این نمایشگاه دو روزه، تبادل تجربیات در فریلسینگ در کنار معرفی توانمندیهای آزادکاران حاضر در همایش مورد توجه قرار گرفت و در عین حال شرکت کنندگان با شرکت های نوآور، فناور و دانش بنیان فعال در منطقه آزاد انزلی در خصوص فرصت های همکاری مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای ارتقای کیفی مهارت های نیروی انسانی منطقه و استان و ایفای نقش حمایتی از کسب و کارهای نوین، همچون راه و روش های درآمدزایی به صورت فریلنسینگ را در دستور کار قرار داده و دومین همایش فریلند نیز با همکاری مجموعه پونیشا به عنوان اولین پلتفرم های ایرانی با هدف تسهیل فرایند ارتباط فریلنسرها با کارفرماها در این منطقه برگزار شد.

منطقه آزاد انزلی بعنوان تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر به صورت مرکزی  . کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال - جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، امکان فعالیت بانکها و موسسات مالی - بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی - تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.
6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =