۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83484637
۰ نفر

برچسب‌ها

افتخار آفرینی دوباره دلاور البرزی در رقابت های جهانی

کرج - ایرنا - علیرضا کریمی کشتی گیر دلاور البرزی به مدال نقره رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان به میزبانی قزاقستان رسید و بار دیگر برای این مرز و بوم افتخار آفرینی کرد.

به گزارش ایرنا، آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم کشورمان بعداز ظهر امروز شنبه سی ام شهریور ماه ساعت ۱۸ در دیداری سخت در برابر جی دن کاکس از آمریکا بر روی تشک رفت و بازی را با نتیجه چهار بر صفر واگذار کرد.

کریمی با کسب این نتیجه توانست مدال نقره رقابت های جهانی را از آن خود کرده و افتخار دیگری را برای کشورمان ثبت کند.

وی در این رقابت‌ها پس از استراحت در دور اول، در دور دوم این به مصاف گئورگی روبایف روسی و دارنده مدال نقره جوانان جهان رفت و با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

پهلوان ارزنده کشورمان در یک چهارم نهایی نیز با نتیجه ۱۲ بر ۲ لیوبومیرساگالیوک از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد و در این مرحله نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر علیخان جبرائیل اف از روسیه را از پیش روی برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

وی در دیدار فینال مقابل جی دن کاکس مدال طلای جهان و برنز المپیک از آمریکا با نتیجه چهار بر صفر مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

ورزشکار البرزی عضو تیم ملی کشتی جمهوری اسلامی ایران، پیش از این در عرصه پهلوانی افتخار آفرینی کرده بود، در جریان رقابت‌های وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان که در سال ۲۰۱۷ در مجارستان برگزار شد، در مرحله نخست مقابل حریفی از روسیه شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن حریفش راهی مرحله شانس دوباره شد، اما وجود رقیبی از رژیم صهیونیستی در این گروه سبب شد تا وی با قبول شکست مصلحتی مقابل حریف روسی خود از مصاف با ورزشکار رژیم صهیونیستی خودداری کند.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو روزهای ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان در حال برگزاری است.

کریمی متولد ۱۳۷۳ و ساکن شهرستان فردیس استان البرز است که افتخارات فراوانی برای این شهرستان ، استان و کشور به ارمغان آورده است.

۷۴۱۴/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =