۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83484608
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه سازگاری با کم‌آبی در کرمان تصویب شد

کرمان - ایرنا - به گفته استاندار کرمان، برنامه سازگاری با کم‌آبی پس از تهیه، تدوین و بحث‌های دقیق کارشناسی تخصصی در کمیته فنی کارگروه استانی سازگاری با کم‌آبی، در نشست کلی کارگروه مصوب شد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز شنبه در کارگروه استانی سازگاری با کم آبی افزود: کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی استان به میزان ۹۰۲ میلیون مترمکعب تا پایان برنامه ششم توسعه در قالب برنامه میان مدت و ١.٨ میلیارد متر مکعب تا پایان برنامه هفتم توسعه در قالب برنامه بلند مدت از مهمترین اهداف این برنامه است.
وی ادامه داد: براساس برنامه سازگاری با کم آبی، میزان برداشت آب باید از ۵.۸ میلیارد مترمکعب به ۴ میلیارد مترمکعب برسد.
استاندار تاکید کرد : کاهش مصرف آب باید در سه بخش کشاورزی، شرب و صنعت به نحوی دنبال شود که در طول سال‌های مختلف قابل ارزیابی باشد.

انتقاد از حفر پرشمار چاه های غیرمجاز 
فدائی با انتقاد از بی برنامگی برای مقابله با تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز در استان، گفت:  اینکه از سال ۱۳۸۵ تعداد ۵ هزار چاه غیر مجاز در استان حفر شده است جای سؤال دارد که چرا به این راحتی این میزان چاه غیر مجاز حفر شده و کسی جلوی آن ها را نگرفته است.
انسداد چاههای غیر مجاز، تعدیل پروانه ها و تحویل حجمی آب (بعد از نصب کنتور حجمی بر روی چاهها) و بهره وری و کاهش تقاضای آب در مصارف شرب، صنعت، کشاورزی و فضای سبز (از طریق اجرای  آبیاری  های نوین – جدا سازی آب شرب شهری از فضای سبز – استفاده از پساب در صنعت – تعیین تکلیف انشعابات غیر مجاز شهری و روستایی – اصلاح شبکه های فرسوده و...) از جمله شیوه های رسیدن به اهداف مورد نظر در قالب این برنامه است.

۷۴۴۰/ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =