نخستین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و روسیه برگزار می‌شود

مسکو – ایرنا - نخستین دور گفت وگوهای فرهنگی ایران و روسیه روز چهارشنبه هفته آینده به همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران و مشارکت باغ موزه تولستوی و کتابخانه دولتی روسیه در مسکو برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو، در این برنامه فرهنگی، نهادهای علمی و تحقیقاتی، اصحاب فرهنگ هنر و علم و هیات‌های عالی رتبه ایران و روسیه شرکت می‌کنند.
گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و روسیه در کتابخانه دولتی لنین در مسکو (بزرگترین کتابخانه روسیه) برگزار می‌شود و موزه لئو تولستوی نیز که یکاترینا تولستایا ریاست آن را برعهده دارد در بیانیه‌ای از علاقه‌مندان به همکاری‌های فرهنگی ایران و روسیه دعوت کرده در این مراسم شرکت کنند.

این همایش قرار است با عنوان «تولستوی و فرهنگ شرقی- دیالوگ فرهنگ ها» برگزار شود و موضوعاتی همچون تولستوی، پل گفت‌وگوی فرهنگی بین شرق و غرب، ادبیات ایران و پهنه گفت‌وگوی بین فرهنگ‌ها، فرهنگ، شکیبایی و همزیستی مسالمت آمیز در آثار ادبی ایران و روسیه، ادبیات زمینه‌ای برای انتشار و ترویج شکیبایی، تنوع ادبی و فرهنگی مطرح می‌شود.
علاوه بر این موضوعاتی همچون دوری از خشونت و ترویج همزیستی مسالمت آمیز در عرصه ادبی، دیالوگ فرهنگی و تعامل فرهنگی و نگاه تولستوی به گفت‌وگوی فرهنگی از دیگر موضوعاتی است که در این دور از گفت وگوهای فرهنگی ایران و روسیه صاحبنظران درخصوص آن به تبادل نظر می پردازند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =